З Молдови спішно вилетіли літаки, на борту яких перебували політики та бізнесмени, яких пов'язують з Демократичною партією країни; у їхньому числі найвідоміший молдовський олігарх Владислав Плахотнюк, повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс".
Інформація агенції базується у тому числі на даних сервісу Flightradar24, які показують, що один літак Bombardier CRJ-200LR полетів до Москви, Gulfstream G200 приземлився в Одесі, а третій бізнес-джет – в Лондоні.
ЗМІ також повідомляють, що покинув країну і олігарх Владислав Плахотнюк – це найвідоміший місцевий олігарх і глава Демократичної партії. Місцеві телеканали також повідомили, що на шляху в аеропорт Кишинева спостерігаються великі затори.
Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.
На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.
Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".
Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM. А Конституційний суд Молдови знову відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.
14 червня уряд від Демократичної партії прем'єр-міністра Павла Філіпа подав у відставку і визнав новий уряд Майї Санду.
Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".