Група високопосадових офіцерів Міністерства внутрішніх справ Молдови перейшла на бік нового уряду країни на чолі з Майєю Санду і публічно закликала до підтримки нової влади, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на заяву офіцерів 11 червня.
"Ми визнаємо новий уряд. Закликаємо всіх колег наслідувати нашому прикладу, щоб уникнути зіткнень, заворушень чи конфліктів, для підтримки громадського порядку. Ми звертаємося до всіх людей, які сьогодні змушені виконувати незаконні накази, виконувати брудну роботу, бути з нами. Я ветеран війни, працюю в системі МВС багато років і знаю, що вас багато, що ви – гідні. Будьте гідні цієї присяги", – заявив один із "перебіжчиків", голова Національної слідчої інспекції Генерального інспекторату поліції Анатолій Маковей.
Також до членів спеціального поліцейського загону швидкого реагування "Фулджер" звернувся підполковник Юрія Кашку, закликавши спецназ перейти на бік нового уряду. Офіцери аргументували своє рішення розчаруванням від того, що відбувається в країні.
Конституційний суд Молдови 9 червня видав постанову про розпуск парламенту країни. Опівночі 8 червня сплили 90 днів, відведені на формування нового уряду. У той самий день, але після того, як сплили відведені законом строки, депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок "ACUM".
На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.
Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".
Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку "ACUM" узурпувати владу.
Україна закликала владу Молдови "уникати силового протистояння" і застерегла від "російського сценарію федералізації".Також Київ запропонував Кишиневу роль посередника для вирішення спору між Демпартією, яка утримує контроль над урядовими установами, та новообраним урядом на чолі з Майєю Санду.