У Mitsubishi назвали російський СПГ з Сахаліну ключовим джерелом енергії для Японії

Поділитися
У Mitsubishi назвали російський СПГ з Сахаліну ключовим джерелом енергії для Японії © unsplash/gronemo
Компанія володіє часткою у проекті «Сахалін-2»

Генеральний директор Mitsubishi Corp Кацуя Наканіші заявив, що російський проект з видобутку скрапленого природного газу (СПГ) «Сахалін-2» залишається ключовим джерелом енергопостачання Японії. Хоча країна скоротила імпорт російських енергоносіїв після вторгнення Москви в Україну, вона зберегла частки в декількох проектах з видобутку викопного палива в Росії для забезпечення своєї енергетичної безпеки.

«Проект є надзвичайно важливим джерелом з точки зору стабільного енергопостачання для Японії. Ми уважно стежимо за ситуацією», – сказав Наканіші під час брифінгу 6 лютого, передає Reuters. 

Його компанія Mitsubishi Corp володіє 10% акцій в очолюваному «Газпромом» проекті «Сахалін-2 СПГ» на Далекому Сході Росії.

Минулого року Японія скоротила закупівлі ЗПГ з Росії на 11% до 6,1 млн тонн, зосередившись на поставках з Австралії та Малайзії. Москва залишається третім найбільшим постачальником СПГ до Японії (з часткою 9% в минулому році).

Сполучені Штати, найближчий союзник Японії, у якого вона збільшила закупівлю СПГ майже на 34% минулого року, нещодавно призупинили затвердження нових ліцензій на експорт СПГ. 

Нагадаємо, США націлились на здатність Росії експортувати скраплений природний газ (СПГ) – на початку листопада Державний департамент оголосив про санкції проти проекту «Арктик СПГ-2», фактично заблокувавши країнам Європи та Азії можливість купівлі газу з цього проекту. Через це у грудні іноземні акціонери з Китаю та Японії зіштовхнулися з проблемами щодо участі у цьому російському проекті.

Раніше Financial Times повідомила, що Європа у 2023 році імпортує рекордні обсяги російського скрапленого природного газу, який постачається морським шляхом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі