У російському оборонному відомстві продовжують наполягати на тому, що винищувач "здійснював дії з охорони державних кордонів", пишуть "РІА Новини".
Крім того, в Росії вдалися до традиційної тактики шантажу, запропонувавши Пентагону або "уникати таких маршрутів у майбутньому", або "повернутися за стіл переговорів і домовитися про правила їх виконання".
У міністерстві також заявили про те, що незаконно анексований Росією Крим, поблизу якого сталося перехоплення, є її "частиною".
"Відправляючи своїх пілотів для ведення розвідки в цьому районі Чорного моря, необхідно враховувати, що їх там зустрінуть російські винищувачі, а не українські партнери", - заявили в російському Міноборони.
У російському оборонному відомстві також заявили про те, що те, що сталося у понеділок, 29 січня, "правильно називати не перехопленням, а супроводом".
Нагадаємо, інцидент стався у понеділок, 29 січня, після чого американський літак-розвідник змушений був достроково завершити розвідувальний політ.
Як відомо, росіяни активізувалися в Чорноморському регіоні після незаконної анексії Криму в 2014 році. ВМС США та інші країни НАТО також розширили свою присутність в акваторії Чорного моря.
У листопаді був зафіксований аналогічний випадок. Тоді американський P-8A Poseidon працював у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, і російський винищувач Су-30 здійснив небезпечне "перехоплення". Повідомлялося про те, що росіяни перетнули курс американського літака справа наліво, унаслідок чого P-8A Poseidon потрапив у форсажну струмінь Су-30 і "дав крен на 15 градусів при сильній турбулентності".