Однак Німеччина наполягає на тому, щоб українські солдати не були залучені до вишколу. Про це, як повідомляє "Польське радіо", сказав командувач Оперативного командування видів збройних сил Польщі генерал Марек Томашицький.
У свою чергу, міністр оборони Антоні Мацєревич прокоментував, що у Варшаві "твердо дотримуються курсу, що участь України для Польщі є ключовою". Також він додав, що його країна і зараз не відмовляється від цієї позиції.
Мацєревич також додав, що Німеччина відмовляється пропускати колони військ США через власні автомобільні дороги для участі в навчаннях. Він припустив, що Берлін так поводиться через тиск Росії. Однак висловив переконання, що німецька позиція принаймні в питанні доріг пом'якшиться.
Нагадаємо, що цьогорічні навчання "Анаконда" передбачають маневри у повітрі, на суходолі і на морі. Одним зі сценаріїв також буде протидія "гібридній" війні. Зокрема, військові НАТО і союзників візьмуть до уваги елементи ведення війни, які спостерігалися в останніх конфліктах включно з війною в Україні.
Раніше Глава МЗС Польщі закликав НАТО до реальних дій у Східній Європі. За його словами, рішення США про розміщення танкової бригади в країнах Центральної і Східної Європи - це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту. Ващиковський пише, що мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту.
30 березня Пентагон заявив, що в наступному році в Європу буде відправлена бронетанкова бригада американських військ, яка буде захищати східний фланг НАТО. В даний час в Європі розміщені дві бригади солдатів зі Сполучених Штатів: механізоване підрозділ в Німеччині і повітряно-десантні сили в Італії.