Про це пише Financial Times, додаючи, що Єнс Шпан з міністерства фінансів Німеччини порадив Шульцу зосередитися на "більш конкретних проблемах Європи".
"Шульц погрожує викинути з ЄС всі країни, які не розділяють його ілюзії, і це розділяє, а не об'єднує", - зауважив німецький чиновник, який входить в партію Меркель.
Голова парламентської фракції ХДС Фолькер Каудер теж вважає, що пропозиція Шульца загрожує ЄС.
"Пропозиція ставить під ризик унікальну в історії світу роботу над об'єднанням, тому що більшість країн-учасниць не можуть бути частиною проекту створення Сполучених Штатів Європи", - сказав він.
Критика з боку німецьких консерваторів прозвучала на тлі підготовки до переговорів між ХДС/ХСС і соціал-демократами про формування нової "великої коаліції". В середу Меркель і Шульц зустрінуться, щоб спробувати знайти спільні позиції з ключових питань. Втім, соціал-демократи дали зрозуміти, що вони не дуже хочуть відновлювати альянс, який керував Німеччиною впродовж останнього десятиліття. Така з точка зору поширена і в ХДС.
Нагадаємо, що 26 вересня президент Франції Емманюель Макрон виступив в університеті Сорбонни, де представив план масштабної реформи Європейського Союзу.
За його словами, це потрібно, щоб зробити його "більш інтегрованим, більш демократичним і більш конкурентоспроможним".
Французький президент висловився за посилення єврозони, зокрема, створення посади міністра фінансів і загального бюджету і навіть парламенту, окремо від Європарламенту. Крім того, президент Франції пропонує змінити правила оподаткування в усіх країнах єврозони.