За його словами, це потрібно, щоб зробити його "більш інтегрованим, більш демократичним і більш конкурентоспроможним".
Французький президент висловився за посилення єврозони, зокрема, створення посади міністра фінансів і загального бюджету і навіть парламенту, окремо від Європарламенту.
Крім того, президент Франції пропонує змінити правила оподаткування в усіх країнах єврозони.
"Бюджет має йти поруч із сильним політичним керівництвом на чолі з загальним міністром і сильним парламентським контролем на європейському рівні", - сказав він.
Ще однією темою, де, як вважає глава французької держави, країнам ЄС слід суттєво поглибити співробітництво, є оборонна галузь. Він пропонує, зокрема, загальний оборонний бюджет ЄС і спільні сили реагування.
"На початку наступного десятиліття Європа повинна мати спільні сили, єдиний оборонний бюджет і загальну доктрину дій", - сказав він.
У списку запропонованих ініціатив також міститься створення спільної служби захисту населення від наслідків природних катастроф та поглиблення співробітництва європейських спецслужб. Президент Франції хоче також і поліпшення координації дій для подолання кризи біженців. Не залишив без уваги Макрон і європейську бюрократію і запропонував у перспективі зменшити кількість членів Єврокомісії до 15.
Під час виступу Макрон закликав Німеччину підтримати його реформи і запропонував, щоб до кінця 2024 року дві країни повністю інтегрували свої ринки і корпоративні правила.
"Ми поділяємо ті ж європейські амбіції, і я знаю, що вона віддана справі Європи", - сказав Макрон, маючи на увазі канцлера Німеччини Ангелу Меркель.
"Я пропоную Німеччині нове партнерство. Ми не погодимося з усім відразу, але будемо обговорювати всі", - додав він.
Як повідомлялося раніше, незважаючи на протести у Франції через Трудовий кодекс, рівень популярності Емманюеля Макрона у вересні частково відновився і виріс на 5%.