Німеччина сприймає серйозно останній звіт 3, в якому розкриваються подробиці стеження за членами уряду Німеччини з боку США.
З такою заявою виступив спікер Ангели Меркель, додавши, що оприлюднена інформація може зашкодити співпраці США та Німеччини у сфері безпеки.
"Періодично з'являються повідомлення (про шпигунство з боку США - ред.) напружують відносини між німецькою та американською розвідкою, а це співробітництво є життєво важливим для наших громадян", - заявив один прес-секретар офісу канцлера Штеффен Зайберт, передає Reuters.
Напередодні повідомлялося, що адміністрація Меркель викликала для пояснень посла США в Німеччині Джона Емерсона. Як повідомлялося раніше, Берлін різко виступив проти таких дій АНБ, зустріч мала "кризовий" характер.
У свою чергу, вже після розмови в Держдепі відмовилися прокоментувати журналістам його суть. Однак спікер Департаменту Джон Кірбі запевнив, що останній звіт не мав негативних наслідків для відносин двох країн.
"Що я можу сказати це те, що ніщо не змінилося в кріпких відносин, які у нас були і будуть з Німеччиною", - сказав він.
Це не перший шпигунський скандал, в який залучені США і керівництво Німеччини. Масштабний скандал розгорівся в 2012 році, коли колишній агент АНБ Едвард Сноуден вперше заявив, що США прослуховували телефон канцлера Ангели Меркель і членів німецького уряду. Однак тоді в німецькій розвідці не знайшли підтверджень цим даним.
США вже вдруге за останні два тижні доводиться виправдовуватися за прослуховування своїх країн-союзників в минулому. Так, наприкінці червня Wikileaks оприлюднив інформацію про стеження з боку США за президентами і урядом Франції. Правда, після розмови з президентом Франсуа Олландом американський лідер Барак Обама запевнив, що США більше не шпигують за союзниками, залишили цю практику.