У Манхеттені обшукали будинок і офіс Рудольфа Джуліані

Поділитися
У Манхеттені обшукали будинок і офіс Рудольфа Джуліані © liga.net
Слідчі вилучили електронні пристрої пана Джуліані і обшукали його квартиру і офіс.

Вранці в середу, 28 квітня, федеральні слідчі в Манхеттені обшукали будинок і офіс Рудольфа В. Джуліані, колишнього мера Нью-Йорка, який став особистим адвокатом президента Дональда Трампа, активізувавши кримінальне розслідування угод пана Джуліані в Україні, повідомили обізнані про розслідування джерела.

За словами двох осіб, слідчі вилучили електронні пристрої пана Джуліані і обшукали його квартиру на Медісон-авеню і його офіс на Парк-авеню близько 6 години ранку.

Оформлення ордера на обшук - це екстраординарний крок, який прокуратура може здійснити проти адвоката, не кажучи вже про адвоката колишнього президента. Це важливий поворотний момент в тривалому розслідуванні справи пана Джуліані, який в якості мера керував Нью-Йорком через теракти 11 вересня, а на початку своєї кар'єри очолював ту ж прокуратуру США на Манхеттені, яка зараз розслідує його.

Адвокат пана Джуліані, Роберт Дж. Костелло, назвав обшуки непотрібними, оскільки його клієнт запропонував відповісти на питання прокуратури, за винятком тих, які стосувалися його конфіденційного спілкування з колишнім президентом.

«Те, що вони зробили сьогодні, було законним бандитизмом», - сказав пан Костелло.

Федеральна влада була в основному зосереджена на тому, чи лобіював пан Джуліані незаконно адміністрацію Трампа в 2019 році від імені українських чиновників і олігархів, які в той же час допомагали пану Джуліані шукати компромат на політичних суперників пана Трампа, включаючи президента Байдена, який тоді був провідним кандидатом в президенти від Демократичної партії.

Прокуратура США на Манхеттені і ФБР протягом кількох місяців намагалися отримати ордер на обшук телефонів Джуліані.

При Трампові високопоставлені політичні діячі в Міністерстві юстиції неодноразово намагалися заблокувати такий ордер, повідомляє The New York Times, що сповільнило розслідування, оскільки воно набирало обертів в минулому році. Після того, як Меррик Б. Гарланд був затверджений генеральним прокурором президента Байдена, міністерство юстиції зняло заперечення проти обшуку.

Хоча ордери не є явним звинуваченням у протиправних діях проти пана Джуліані, вони показують, що розслідування вступило в нову агресивну фазу. Щоб отримати ордер на обшук, слідчим необхідно переконати суддю, що у них є достатні підстави вважати, що злочин було скоєно, і що в ході обшуку будуть виявлені докази злочину.

Представники ФБР і прокуратури США від коментарів відмовилися.

Розслідування пана Джуліані виросло зі справи проти двох чоловіків радянського походження, які допомагали його місії в Україні отримати руйнівну інформацію про пана Байдена і його сина Хантера, який був членом правління української енергетичної компанії. В кінці 2019 року прокуратура звинуватила двох, Льва Парнаса і Ігоря Фрумана, у злочинах, які не пов'язані між собою, а суд призначений на жовтень.

В ході розслідування пана Джуліані прокуратура, серед іншого, вивчила його потенційні ділові відносини в Україні і його роль в тому, щоб підштовхнути адміністрацію Трампа до зміщення американського посла в Україні, що було предметом показань на першому судовому процесі у справі про імпічмент Трампа.

Коли він тиснув на українських чиновників з метою розслідування справи Байдена, пан Джуліані був зосереджений на усуненні посла Марії Йованович, в якій він бачив перешкоду для цих зусиль. За наполяганням пана Джуліані та інших республіканців Трамп в кінцевому підсумку звільнив пані Йованович.

В рамках розслідування щодо пана Джуліані прокуратура з'ясувала, чи працював він не тільки на пана Трампа, а й на українських чиновників або представників бізнесу, які хотіли, щоб посол була звільнена за їх власними причинами, за словами людей, поінформованих про це.

Відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA), спроби впливати на уряд США або лобіювати їх на прохання або вказівкою іноземної посадової особи без повідомлення Міністерства юстиції є федеральним злочином.

Прокуратура уважно вивчила стосунки пана Джуліані з Юрієм Луценком, одним з чиновників, які допомагали пану Джуліані і його соратникам у їх копанні бруду, а також закликали їх працювати над усуненням посла.

Серед іншого, прокуратура вивчила дискусії пана Джуліані про притягнення сотень тисяч доларів в явно незв'язаному консалтинговому бізнесі від пана Луценка, в результаті чого був складений проект угоди про виплату гонорару, який так і не був виконаний.

Нагадаємо, в листопаді 2019 - січні 2020 року російські хакери намагалися знайти компромат на Байдена. Спроби злому сайтів компанії Burisma, в якій працював Хантер Байден, фіксувалися в Україні і за кордоном, і збіглися за часом з початком в США процедури імпічменту Трампа.

За місяць до виборів 3 листопада Джуліані звернувся до журналістів The New York Post і передав копії електронних листів. Матеріали лягли в основу статті, в якій стверджувалося, що Хантер Байден знайомив свого батька, який тоді займав пост віце-президента США, з бізнесменами з України - зокрема, з Вадимом Пожарським.

Основний автор статті Брюс Голдінг відмовився підписувати матеріал своїм ім'ям через сумніви в його надійності. Однак її все одно призначили автором. Twitter і Facebook заблокували поширення матеріалу, пояснивши, що стаття потребує перевірки на достовірність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі