Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано заявив, що Іран виконав свої зобов'язання, пов'язані з ядерною зброєю, у рамках міжнародного угоди про скорочення ядерної програми, передає "Радіо Свобода".
У неділю, 29 жовтня, Амано відвідав Тегеран, де виступив із промовою на прес-конференції і зустрівся з президентом Ірану Хасаном Роухані, віце-президентом Алі Акбаром Салехі, який координує ядерну діяльність Ірану, і міністром закордонних справ Мохаммадом Джавадом Заріфі.
Роухані, у свою чергу, запевнив МАГАТЕ у повній прихильності Ірану ядерній угоді.
"Ми не повинні допустити, щоб ядерна угода, як важливе досягнення, підривалась. І ми повинні консолідувати цю важливу міжнародну прихильність при повній співпраці", - заявив президент Ірану.
Салехі висловивши стурбованість у зв'язку з позицією президента США Дональда Трампа, який висловив готовність розірвати угоду.
"Якщо ядерна угода буде порушена, це матиме непередбачувані наслідки", - заявив віце-президент Ірану.
У жовтні президент США Дональд Трамп, на відміну від лідерів інших великих держав, відмовився підтвердити, що Тегеран дотримується договір щодо іранської атомної програми. Виступаючи 13 жовтня, Трамп не оголосив про вихід з договору з Іраном, проте дав Конгресу США 60 днів для ухвалення рішення про відновлення економічних санкцій проти Тегерана, які були скасовані в рамках договору щодо іранської атомної програми.
За даними ЗМІ, Дональд Трамп збирається анулювати ядерну угоду з Іраном оскільки впевнений, що вона не відповідає національним інтересам держави.
Угоду щодо ядерної програми Ірану було досягнуто в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку і США, Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.
Докладніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп з ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".