Одна із найважливіших цілей слухань, як припускає суддя по цій справі Роберт Оуен, довести причетність Росії до отруєння Литвиненка полонієм.
Слухання будуть проходити протягом наступних 10 тижнів.
Литвиненко був отруєний 1 листопада 2006 року, після зустрічі з колишнім офіцером Головного управління охорони Російської Федерації, нинішнім депутатом Державної думи Андрієм Луговим і його діловим партнером Дмитром Ковтуном в готелі Millennium у Лондоні. Передбачається, що екс-співробітник ФСБ випив зелений чай з радіоактивним полонієм-210. Литвиненко помер в лондонській лікарні 22 днів потому, встигнувши до цього звинуватити Путіна у своєму вбивстві.
Великобританія наполягала на екстрадиції з Москви підозрюваних, але Путін не дав на це згоди. У 2007 Великобританія вислала чотирьох російських дипломатів на знак протесту. Жоден з двох підозрюваних не братиме участі у розслідуванні. Вони кажуть, що вони невинні.
Вдова Литвиненка Марина та син Анатолій (синові було 12 на момент смерті батька, а тепер йому 20) братимуть участь у слуханнях. Будуть опитані також поліцейські, які опитували Литвиненко в палаті інтенсивної терапії лікарні Університетського коледжу в Лондоні незадовго до його смерті.
Деякі зі свідків дадуть свідчення анонімно в закритому суді.
Сотні журналістів чекають можливості висвітлювати ці слухання у суді. У 2013 році розслідування обставин смерті Литвиненка закінчилося нічим через те, що уряд відмовився розкривати секретні файли, що, вірогідно, було пов'язано з Кремлем.
Марина Литвиненко звернулася із запитом до міністра внутрішніх справ Терези Мей влітку минулого року, через кілька днів, як був збитий Малайзійський лайнер над Східною Україною. Мей раніше відмовляла в запиті на тій підставі, що це може нашкодити відносинам Великобританії з Москвою.
Повідомлялося, що відносини між Москвою і Лондоном досягли свого мінімуму після смерті 43-річного колишнього російського агента і критика Кремля, якому було надано британське громадянство. Він помер від отруєння полонієм-210.