У Лівії ракетним ударом знищено два транспортні Іл-76

Поділитися
У Лівії ракетним ударом знищено два транспортні Іл-76 Достеменно невідомо, де саме стався інцидент © відкриті джерела
Літаки були зафрахтовані приватної українською авіакомпанією, перевозили зброю для однієї зі сторін конфлікту і, за непідтвердженими даними, пілотувалися українськими екіпажами.

В Лівії під час ракетного обстрілу знищено два військово-транспортних літаки Іл-76, які, ймовірно, належать приватній українській авіакомпанії, повідомляють численні ЗМІ.

Літаки, за умовами фрахту, перевозили зброю з Об'єднаних Арабських еміратів для однієї зі сторін конфлікту і, за непідтвердженими даними, пілотувалися українськими екіпажами. Командир одного з літаків загинув під час ракетного удару.

Повідомляється, що інцидент стався під час боїв сил Лівійської національної армії та Уряду національної єдності за аеропорт Аль-Джуфра. Згідно іншим даним, літаки були знищені під час ракетного обстрілу силами ЛНА аеропорту Місурата, контрольованого УНЄ.

Поки офіційні коментарі від сторін конфлікту в Лівії відсутні.

З 5 квітня у районі столиці Лівії тривають бої між військами міжнародно визнаного уряду та Лівійської національної армії маршала Халіфи Хафтара.

Маршал Халіфа Хафтар підтримує так званий "уряд у Тобруку", сформований у 2014 році; під його контролем - схід і частина півдня Лівії. Визнаний легітимним Уряд національної єдності (УНЄ), створений за підтримки Ради безпеки ООН, насилу контролює лише захід країни. На відміну від УНЄ, який спирається на США та Захід, Хафтар користується підтримкою ОАЄ, Єгипту, Росії, Ірану та Сирії.

29 червня Хафтар наказав своїм силам негайно атакувати будь-який турецький корабель або літак, який з'явиться на лівійській території, а також знищити наземні турецькі об'єкти. Згідно із заявою Хафтара, Анкара здійснює "грубе втручання у внутрішні справи Лівії".

У жовтні 2018 року британські ЗМІ писали, що Росія планує взяти під свій контроль розорену громадянською війною та безвладдям Лівію, перетворивши її на "нову Сирію" - свій оплот на півночі Африки. Зокрема, Москва відправила в Лівію співробітників спепризначення та військової розвідки, які готують кадри для армії маршала Хафтара, і постачає йому важке озброєння. А в Тобруці та Бенгазі розташовані бази бойовиків ПВК "Вагнер".

Докладніше про роль Росії у Лівії читайте у статті Василя Короткого "Лівійська вибухонебезпечна суміш. Російський каталізатор" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі