У курортних Ялті і Алупці обмежать подачу води

Поділитися
У курортних Ялті і Алупці обмежать подачу води YouTube
На південному березі півострова обміліли два водосховища - Загорське і Щасливенське.

У Криму з понеділка, 14 грудня, в 30 населених пунктах від Фороса до Гурзуфа, включаючи Ялту і Алупку, обмежать подачу води в зв'язку з обмілінням двох водосховищ, які живлять південний берег півострова.

Відзначається, що вода буде подаватися не більше 6 годин на день за графіком.

"Вода буде подаватися вранці з 06:00 до 09:00 і ввечері з 18:00 до 21:00", - повідомила так звана адміністрація Ялти.

При цьому наголошується, що в графіку можливі зміни через аварійні ситуації та технічні налаштування мережі водопостачання.

Готелі південного берега Криму готуються до роботи в нових умовах.

У готелі "Брістоль" повідомили про те, що у готелю є резерви води, проте попереджають, що може бути слабкий напір води.

Маловоддя спостерігається в Криму в 2019 і 2020 роках і, за прогнозами, може тривати і в 2021 році.

Як повідомлялося, окупанти Криму планують вирішити проблему водопостачання півострова за рахунок буріння свердловин. Такі дії призведуть до поглиблення проблеми засолення грунтів, яка істотно загострилася з приходом на півострів росіян.

У квітні 2021 року окупанти планують запустити водопровід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Щоб наповнити водосховище, бурильники «Кримгеології» пробурили три свердловини, до весни наступного року планується пробурити ще п'ять.

Нагадаємо, Росія ратує за відновлення подачі води по Північно-Кримському каналу, перекритому з початку анексії півострова в 2014 році. Окупанти використовують різні маніпуляції і пропаганду: від звинувачення України в «перекритті Дніпра» до заяв про «гуманітарну катастрофу в Криму».

У свою чергу Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, а лише призупинила поставки води по каналу, побудованого для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Детальніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче » для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі