Окупанти Криму бурять свердловини для водопостачання півострова, екологія під загрозою

Поділитися
Окупанти Криму бурять свердловини для водопостачання півострова, екологія під загрозою © Ashley Gilbertson / VII for UNICEF
Використання грунтових вод призведе до засолення грунтів.

Окупанти Криму планують вирішити проблему водопостачання півострова шляхом буріння свердловин, пишуть «Крим.Реаліі». Такі дії призведуть до поглиблення проблеми засолення ґрунтів, що істотно загострилася з приходом на півострів росіян.

У квітні 2021 року окупанти планують запустити водопровід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Щоб наповнити водосховище, бурильники «Кримгеології» пробурили три свердловини, до весни наступного року планується пробурити ще п'ять.

«Ми зараз активно будуємо водовід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Плануємо робочий пуск води 18 квітня наступного року. Протяжність цього водоводу 21 кілометр, діаметр - 500 мм, у дві нитки. Також в цей об'єкт входить насосна станція і облаштування самого водозабору», - заявив «міністр будівництва і архітектури Криму» Міхаіл Храмов.

До кінця року окупанти планують пробурити на півострові 30 свердловин - такі плани озвучив призначений Кремлем «куратор Криму» Марат Хуснуллін. Проведення робіт доручено «Росгеологіі», планується, що 22 свердловини одразу почнуть подавати воду в систему.

Посушливі літо й осінь в анексованому Криму призвели до того, що річки, озера і водосховища півострова майже не наповнились водою. За прогнозом Росгідромету, у четвертому кварталі 2020 року водність річок на півострові варіюватиметься від 10 до 60% від норми.

Росія проштовхує відновлення подачі води Північно-Кримським каналом, перекритим з початку анексії півострова в 2014 році. Окупанти використовують різні маніпуляції і пропаганду: від звинувачення України в «перекритті Дніпра» до заяв про «гуманітарну катастрофу в Криму».

Своєю чергою Україна наполягає на тому, що поки півострів перебуває під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала жодних природних водотоків або річок, а лише призупинила постачання води каналом, збудованим для прискореного розвитку економіки та сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Докладніше про те, чим загрожує Україні поставка дніпровської води до Криму, читайте в статті Валентини Самар «Обережно, Крим. Слизько і боляче» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі