Про це у своїй статті для DT.UA пише постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. За його словами, в РЄ існує думка, що через дану справу Володимир Путін відчуває особисту ворожість до ЄСПЛ.
"У рішенні суду від 2004 р. було встановлено факт того, що Росія здійснює ефективний контроль на території Придністров'я, а отже, відповідає за порушення прав людини в цьому невизнаному регіоні Молдови. Просто уявіть юридичні наслідки застосування цієї доктрини в купі справ про порушення прав людини на Донбасі, і ви зрозумієте причини особистої ворожості голови російської держави", - відзначає дипломат.
Нагадаємо, 19 січня Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення ЄСПЛ про виплати колишнім акціонерам ЮКОСу більш ніж 1,8 млрд євро компенсації.
Як писало DT.UA з позиції конвенційних органів наявність рішення Конституційного суду Росії жодним чином не зможе анулювати необхідність виконати рішення Європейського суду з прав людини. Питання невиконання Росією рішення ЄСПЛ повинен регулярно розглядатися комітетом міністрів РЄ.
Детальніше про цілі і засоби російської зовнішньої політики щодо Європи читайте в статті Дмитра Кулеби "Навіщо Росії Європа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".