У Конгрес США внесли законопроект про заборону продовження СНО-3

Поділитися
У Конгрес США внесли законопроект про заборону продовження СНО-3 Слідом за ДРСМД Конгрес націлився на договір СНО-3
На думку сенаторів-авторів, договір СНО-3 є найбільш "глибоко помилковою угодою", що була укладена адміністрацією колишнього президента США Барака Обами.

Сенатор Ліз Чейні, член Палати представників, повідомила про внесення на розгляд Конгресу законопроекту, який заборонить уряду Сполучених Штатів продовжувати договір з Росією про скорочення наступальних озброєнь, відомий, як СНО-3. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Чейні.

Документ виступає під формальною назвою "Закон про припинення ядерної агресії РФ". Чейні і співавтор законопроекту, сенатор Том Коттон, заявили, що договір СНО-3 є найбільш "глибоко помилковою угодою", що була укладена адміністрацією колишнього президента США Барака Обами.

"За останні кілька років ми побачили, що Росія розповіла про декілька нових засобів доставки ядерної зброї, і неясно, чи будуть ці системи підведені під договір", - сказано у заяві Чейні.

Крім того, зазначила сенатор, серйозну заклопотаність представляють великі запаси тактичного ядерного озброєння РФ та їхня (Москви - ред.) переконаність, що ця зброя може бути використана, як частина стратегії "ескалація заради ескалації".

"Цей законопроект не дозволяє фінансувати продовження договору СНО до тих пір, поки президент США не підтвердить конгресу, що Росія погодилася на достовірне скорочення свого запасу тактичної ядерної зброї, підвівши під рамки нового договору СНО, у тому числі нові системи", - уточнила конгресмен.

У лютому 2021 року закінчується термін дії договору СНО-3. За цей час США і РФ повинні вирішити, чи будуть вони його продовжувати.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступає радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон. Він також підтримує вихід США зі ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого сплив у 2009 році. Термін дії СНО-3 спливає у 2021 році.

Згідно з документом, Росія та США повинні були скоротити сумарну кількість ядерних боєзарядів на третину: міжконтинентальних балістичних ракет до 700, ядерних боєголовок до 1550 , розгорнутих і нерозгорнутих носіїв - до 800.

Сам договір лідери США та Росії підписали ще в квітні 2010 року на спільній зустрічі у Празі. Цьому передував цілий рік переговорів у межах спеціально створеної комісії. Згодом документ було ратифіковано Сенатом США, Державною Думою і Радою Федерації РФ. Крім цього, обидві сторони прийняли до договору низку застережень без юридично зобов'язуючого характеру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі