У середу, 28 вересня, міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT) підтвердили причетність проросійських бойовиків до знищення MH17.
У статті наголошується, що можливості притягнення до кримінальної відповідальності винних обговорювалися 20 вересня на зустрічі міністрів закордонних справ країн - учасниць JIT під час сесії Генеральної Асамблеї ООН. Нині "п'ятіркою" розглядаються два основних варіанти.
"Перший - створення трибуналу без схвалення РБ ООН. Однак даний судовий механізм має суттєві недоліки. Головний з яких - подібний суд дає російській дипломатії більше можливостей для того, щоб ставити під сумнів його легітимність у справі за MH17 і дискредитувати його результати. Крім того, перешкодою є законодавство Бельгії, яке не дає можливості створити трибунал без схвалення РБ ООН",- сказано в статті.
Другий шлях - розгляд справи в національних судах країн, що мають юрисдикцію у даній справі. У разі вибору цього варіанта справу буде передано в суд або України, на території якої вчинено злочин (locus delicti), або Нідерландів - країни з найбільшою кількістю жертв.
"Однак передача справи в Україну викличе передбачувану реакцію Кремля, чиї пропагандисти щодня розповідати своїм співгромадянам і світовій спільноті, який український суд упереджений і заангажований. Іншими словами, російська влада не тільки ні за яких обставин в найближчі роки не визнає винесений вердикт у справі MH17, але і взагалі не буде співпрацювати з судом", - підкреслює автор.
Небезпеку такого розвитку подій розуміють представники всіх країн, що входять в JIT. Тому, за інформацією DT.UA, в Києві готові передати провадження у цій справі від України до Нідерландів, судова система якої має високу репутацію у світі.
Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "МН17: за півкроку до істини. Слідчі встановили російські корені "Бука"".
17 липня 2014 року в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
13 жовтня 2015 року відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з якою літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.