"У свою чергу, ЄС міг би затвердити висновки, в яких він "бере до уваги" позицію Нідерландів, пояснює і дає тлумачення тих чи інших аспектів співпраці ЄС та України в рамках Угоди", - йдеться в статті.
У разі, якщо цей, кращий варіант в Гаазі не пройде, можливий і інший – прийняття певних виключень для Нідерландів щодо застосування Угоди (це може бути зроблено, наприклад, шляхом ратифікації УА парламентом Нідерландів із застереженнями). "Але даний варіант куди складніше і важче попереднього, оскільки потребує великої технічної роботи з його "притирання" до існуючого законодавства ЄС та узгодження з усіма державами-членами Євросоюзу", - йдеться в статті.
Поки що Київ не отримував жодних офіційних пропозицій щодо вирішення проблеми з ратифікацією - ні від Гааги, ні від Брюсселя.
Уряд прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте відчайдушно не бажає робити питання ратифікації Угоди з Україною темою передвиборних дискусій, зазначає автор статті.
У той же час уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу. "План уряду Рютте, за інформацією джерел DT.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів по Євросоюзу прийняти юридично-зобов'язує рішення Ради ЄС, в якому враховувалися б "стурбованості" Нідерландів", - йдеться в статті.
Однак прийняття саме юридично-зобов'язуючого рішення Ради ЄС, на думку експертів, неприйнятно для України, оскільки, фактично, це буде означати зміну положень Угоди, проти чого наша країна послідовно виступає ще з часів наполегливих спроб Москви, також страждала обеспокоенностями", "підкоригувати" фундаментальний документ України з ЄС.
Як підкреслює автор, часу до 1 листопада критично мало. "Якщо ми хочемо врятувати нашу багатостраждальну Угоду про асоціацію і допомогти уряду і парламенту Нідерландів з честю вийти зі складної ситуації, то підключитися - і не зволікаючи - повинні всі – народні депутати, дипломати, політики, експерти, журналісти. Не можна допустити, щоб уряд Рютте, зневірившись знайти під час вже почалися передвиборних баталій компроміс зі своїми опонентами у парламенті, внесло в законодавчий орган пропозицію про відмову ратифікувати Угоду з Україною", - наголошується в статті.
Раніше, 22 вересня, виступаючи в парламенті, нідерландський прем'єр Марк Рютте заявив, що Нідерланди, найімовірніше, не будуть ратифікувати угоду про асоціацію між Євросоюзом і Україною. У відповідності з нормами ЄС для укладення угоди про асоціацію з третьою країною, його повинні ратифікувати уряди всіх країн-учасниць союзу.
22 вересня парламент затвердив постанову, що вимагає від кабінету Марка Рютте внести рішення щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС не пізніше 1 листопада.
Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30%, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.