Високовольтні лінії електропередач на теренах Китаю обвішані залишками летючих ліхтарів, пакетами та іншим сміттям. Якщо дроти не очищувати – висяче на них сміття під час дощу може стати причиною короткого замикання і знеструмити цілий регіон.
Використання дронів для очищення ЛЕП знижує ризик ураження струмом і займає менше часу в порівнянні з ручним збором сміття. Хоча обпалення силових дротів виглядає небезпечним, група обслуговування ЛЕП каже, що огнеметный дрон не може зашкодити сталевим дротам, покритим алюмінієм. "Полум'я виникає різко, а майже все, що висить на дротах, зазвичай складається із пластика" – говорить Жань Хан, член групи з обслуговування ЛЕП у Сян'яні. "Зазвичай сміття згоряє так швидко, що проводи не встигають нагрітися."
Сян'янські енергетики експериментували з безпілотниками з 2010 року, за даними Xiangyang Evening Daily, а "вогневої дебют" дронів відбувся минулого року. Енергетичні компанії інших провінцій, таких як Сичуань, Аньшунь і Ханчжоу теж вже використовують вогнеметні дрони.
Політ і випалювання сміття кожного дрона триває 15 хвилин.
Раніше Україна представила на виставці в ОАЕ наземний безпілотник "Фантом"