У Киргизії депутати парламенту висловили недовіру уряду прем'єра Сапара Ісакова

Поділитися
У Киргизії депутати парламенту висловили недовіру уряду прем'єра Сапара Ісакова Вираження недовіри уряду висунули більше 40 з 120 депутатів
Останнє слово у відставці уряду залишається за президентом республіки.

На засіданні парламенту Киргизії депутати 101 голосом підтримали висловлення недовіри уряду, призначеному в кінці серпня 2017 року. П'ять парламентаріїв проголосували "проти", повідомляє "Інтерфакс".

Ініціативу щодо висловлення недовіри уряду висунули більше 40 з 120 депутатів киргизького парламенту, що було достатньо для винесення даного питання на обговорення. Вранці в четвер парламентський комітет з конституційного законодавства підтримав ініціативу депутатів.

Разом з тим, депутат опозиційної фракції "Онугуу - Прогрес" Масалієв заявив "Інтерфаксу", що висловлення недовіри уряду Ісакова не означає його автоматичної відставки.

"Далі своє слово має сказати президент - або підтримати чи не підтримати рішення парламенту. Але я схиляюся до того, що Сооронбай Жеенбеков підпише указ про відставку кабміну", - сказав Масалієв.

Співрозмовник агентства не уточнив, скільки часу може знадобитися президенту Киргизії, щоб прийняти рішення. Разом з тим, Масалієв сказав, що "затягнуть дане питання не буде і відставка кабміну може послідувати вже сьогодні".

"Ну а далі все залежить від коаліції парламентської більшості - чи вона зберігається і висуває нового прем'єра, або розпадається, тоді буде потрібен час на формування коаліції і уряду", - додав парламентарій.

"Парламент Киргизії вперше висловив недовіру уряду, причиною стали багато промахів кабміну, зокрема з реалізацією низки важливих проектів, про що неодноразово заявляла парламентська опозиція", - сказав співрозмовник агентства.

У свою чергу в коаліції парламентської більшості, яка запропонувала у серпні кандидатуру Ісакова на пост глави уряду, заявили, що "рішення про висловлення недовіри кабінету міністрів є політичним".

Питання про недовіру уряду Ісакова було ініційоване двома опозиційними парламентськими фракціями "Ата-Журт Республіка" і "Ата-Мекен" (Батьківщина), для чого були зібрані необхідні підписи більше однієї третини депутатів. Конституційний комітет підтримав ініціативу парламентаріїв, голосування про висловлення недовіри в палаті проходило у відкритому режимі і зайняло менше хвилини.

У минулий вівторок парламентська опозиція визнала щорічний звіт уряду Киргизії незадовільним. Лише два депутати, які представляють опозиційну меншість з 52 парламентаріїв проголосували проти визнання звіту уряду незадовільним.

Читайте також: Киргизія теж не знайшла небезпечних речовин у продукції Roshen

Киргизія запропонувала Південній Кореї і Японії вступити в Митний союз. Південна Корея і Японія розширять економічні можливості, вступивши до в ТЗ.

Amnesty International: Права людини порушуються у всіх країнах колишнього СРСР. Доповідь Amnesty International є 292 сторінковий документ, присвячений детальному огляду п'ятдесяти держав світу, а також аналізу ситуації з правами людини в п'яти регіонах нашої планети.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі