У Казахстані остаточно скасували смертну кару

Поділитися
У Казахстані остаточно скасували смертну кару
Мораторій на страту тут діяв з 2004 року. Як альтернатива цій мірі покарання виступали вироки про довічне ув'язнення.

У Казахстані скасували смертну кару, хоча мораторій на неї діяв з 2004 року, передає DW з посиланням на закон "Про внесення змін і до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан щодо скасування страти", підписаний у середу, 29 грудня, президентом країни Касимом-Жомартом. Токаєвим.

У році, що минає, Казахстан ратифікував Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, спрямований на відміну смертної кари.

Указ ухвалили у грудні 1989 року на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Казахстан приєднався щодо нього з застереженням у тому, що страта допускається у час.

У жовтні 2021 року нижня палата парламенту Казахстану (мажиліс) схвалила законопроект щодо змін до Кримінального кодексу країни щодо страти.

Ці поправки передбачали збереження страти як покарання лише у статтях, які стосуються особливо тяжких злочинів військового характеру.

У грудні 2021 року мажиліс схвалив законопроект, який передбачає повне скасування смертної кари. Пізніше цю ініціативу підтримав Сенат.

Раніше у Міністерстві інфраструктурного розвитку Казахстану заявили, що обмеження транзиту вугілля для України через Росію пов'язані з інфраструктурними проблемами в останній країні.

Там додали, що РФ повністю не блокувала транзит, зараз існують лише певні обмеження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі