У Канаді назвали терактом збиття Іраном літака МАУ

Поділитися
У Канаді назвали терактом збиття Іраном літака МАУ Фото: dialog.ua
Стороною захисту в судовому процесі була держава Іран.

Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав знищення літака української авіакомпанії МАУ біля Тегерана терористичним актом.

Про це повідомляє Global News.

"Позивачі довели, що знищення обвинуваченими літака рейсу 752 було актом тероризму", - заявив головуючий суддя Едвард Белобаба.

Згідно з його заявою, "ракетний удар по літаку рейсу 752 був навмисним і безпосередньо привів до смерті всіх людей на борту".

Стороною захисту в позові було вказано держава Іран і його Збройні сили, а також верховний лідер аятола Хаменеї і Корпус вартових ісламської революції і ін.

Винесене судове рішення не матиме негайних практичних наслідків, але воно відкриває родичам жертв катастрофи шлях до виплати репарацій офіційним Тегераном. Незабаром в Канаді відбудеться друге судове засідання, яке визначить розмір відшкодувань, на які можуть розраховувати близькі і родичі загиблих.

У разі відмови Ірану від участі в цьому засіданні на його державне майно може бути накладено арешт.

Літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS-752 за маршрутом Тегеран-Київ, зазнав катастрофи в Ірані 8 січня 2020 року. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану і Великобританії. Всі 176 осіб, які були в літаку, загинули, серед них 11 українців.

Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

16 квітня секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов заявив, що відмова Ірану надати повний доступ до розслідування обставин збивання літака МАУ демонструє, що літак збили навмисно.

Відомо, що вранці 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинули 11 громадян України - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

У Пентагоні відразу ж заявили, що літак могли збити випадково. Але в Ірані сказали, що авіакатастрофа пасажирського лайнера сталася через загоряння двигуна. Хоча останнім планове технічне обслуговування Boeing 737-800 NG проходив 6 січня 2020.

Детальніше про те, що приховує Іран в технічному звіті за результатами розслідування причин збиття українського літака, читайте в статті Євгена Єніна "Спотворюючи правду".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі