Vote result on @SenHarder's motion related to the House of Commons response to the Senate's amendments to Bill #C45: Yeas: 52 Nays: 29 Abstentions: 2 #SenCA #cdnpoli pic.twitter.com/Pa0LIcp6tq
- Senate of Canada (@SenateCA) June 19, 2018
Підписання документу очікується вже цього літа, до вересня. Після цього канадці віком від 18 років (у деяких регіонах країни – від 19) зможуть придбати один грам марихуани приблизно за 6,5 євро. При цьому особисте володіння обмежене 30 гр марихуани. За попередніми підрахунками, цей ринок може скласти 4,6 млрд євро.
Міністр охорони здоров'я Канади Гінетт Петітпас Тейлор наголосила на тому, що уряд дотримуватиметься рекомендацій експертної групи щодо дозволу громадянам вирощувати до чотирьох рослин для особистого використання. Крім того, у законопроекті міститься обмеження на рекламу марихуани.
Зазначимо, легалізація марихуани була однією із передвиборчих обіцянок прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. Він наполягав на тому, що країна має легалізувати виробництво, продаж та споживання марихуани ще до 2019 року.
Використання марихуани для медичних цілей було дозволено в Канаді майже 20 років тому. Після остаточного затвердження закону Канада стане першою країною з міжнародного клубу "Великої сімки" (G7), яка легалізувала марихуану.
У березні минулого року мер Глухова (Сумська область) Мішель Терещенко анонсував відкриття у ньому європейського центру лікування марихуаною. Місто є одним з центрів вирощування канабісу (в технічних цілях) в Україні.
"Під час спілкування з інвесторами ми змогли привернути їх увагу до створення в Глухові першого європейського центру терапії марихуаною. Це допоможе у лікуванні хворих пацієнтів, а також допоможе здоровим людям залишатися в доброму здоров'ї. Люди зможуть не тільки отримати лікування, а також розслабитися або привести себе в гарну форму", - розповідав Терещенко.
За допомогою марихуани мер Глухова пропонував полегшувати стан онкохворих, лікувати склероз, хвороби Альцгеймера та Паркінсона.
Детальніше про дослідження канабісу та його застосування в медицині читайте в інтерв'ю з професором Естер Шохамі у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".