В Афганістані організували жіночу акцію на підтримку терористичного руху «Талібан», який захопив в країні владу. Руху, який послідовно веде політику гендерної сегрегації та обмеження прав жінок. Про це повідомляє AFP.
Згідно з наявною інформацією, в акції взяли участь близько 300 жінок. Відповідно до правил, встановлених «Талібаном», на них був одяг, що повністю приховує тіло: чорні нікаби з прорізами для очей або блакитні бурки з сіткою для очей. У багатьох також були рукавички на руках.
Акцію організували жінки з дозволу влади, заявив AFP представник міністерства освіти Афганістану Дауд Хаккані. Організатори назвали учасниць акції студентками, але, як зазначає AFP, деякі з них були занадто юними для навчання в університеті, а в інших на руках були діти.
Акція почалася з виступів в педагогічному університеті Кабула. Спікерами, як і слухачками, були жінки.
«Ми проти жінок, які протестують на вулицях, стверджуючи, що вони представляють нас. <...> Попередній уряд зловживав жінками. Він наймав жінок тільки через їх красу», — заявила перша доповідач.
Одна з учасниць акції, Шабана Омарі, нібито студентка, заявила, що підтримує політику «Талібану», що вимагає від жінок закривати обличчя.
«Ті, хто не носить хіджаб, завдають шкоди всім нам», — заявила вона. Інша доповідач, на ім'я Сомайя, висловила впевненість, що, покриваючи обличчя, жінки забезпечують собі безпеку.
Після виступів учасниці акції розбилися на шеренги та пройшли коротким маршем по Кабулу, тримаючи в руках плакати з гаслами, в тому числі англійською мовою. На одному з них було написано «Жінки, які покинули Афганістан, не можуть бути нашими представниками», на іншому — «Ми не хочемо спільного навчання».
Учасниць демонстрації оточували бійці «Талібану» зі зброєю в руках.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Проте 4 вересня таліби захопили і цю провінцію.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні — в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.