Перший випадок зараження хантавірусом людини виявили в Німеччині. Дівчина заразилася від свого домашнього щура, повідомляється в релізі клініки "Шаріте".
Спочатку пацієнтку госпіталізували у відділення інтенсивної терапії після того, як у неї розвинулася гостра ниркова недостатність. Серологічне тестування підтвердило передбачуваний діагноз - хантавірусна інфекція, яку переносять щури. За допомогою спеціальної молекулярної діагностики з'ясувалося, що у дівчини і її щура вірус Сеул.
На думку вчених, спочатку вірус прийшов з Азії і, ймовірно, був доставлений до Європи дикими щурами на кораблях. Раніше вірус не спостерігався в Німеччині.
Дослідники підкреслили, той факт, що патоген знайшли у домашнього щура, що означає, що вірус може експортуватися через торгівлю цими тваринами практично по всьому світу і закликали власників щурів до обережності.
Відзначимо, що хантавіруси виявляються в різних точках планети у диких гризунів. Люди заражаються через вдихання випарів від виділень гризунів. Останні дані свідчать про те, що передача від людини до людини може виникати рідко. Інфекції, що здобуваються природним чином і в лабораторії, реєструються все частіше.
Як стверджують медики, у людини хантавірус може викликати геморагічну лихоманку з нирковим синдромом, яка починається як схоже на грип захворювання і може прогресувати до шоку, кровотечі та ниркової недостатності. Діагноз ставиться серологічними аналізами і ПЛР. Смертність становить 6-15%.
За повідомленням Global Times, в Китаї вакцини проти хантавірусу існують на ринку вже майже 20 років.
Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про те, що вже шість країн повідомили про випадки коронавирусу у норок, а саме Данія, Нідерланди, Іспанія, Швеція, Італія та Сполучені Штати Америки, повідомили про SARS-CoV-2 у вирощуваних норок.
"Норки були інфіковані в результаті контакту з інфікованими людьми. Норки можуть діяти як резервуар SARS-CoV-2, передаючи вірус між собою, і представляють ризик передачі вірусу від норки до людини. Потім люди можуть передавати цей вірус серед населення, - повідомляє ВООЗ. - Коли віруси переміщуються між популяціями людей і тварин, можуть відбуватися генетичні модифікації вірусу ".