У імперіалістичної моделі Росії на пострадянському просторі є межі - RFERL

Поділитися
У імперіалістичної моделі Росії на пострадянському просторі є межі - RFERL Москві не вдається досягти бажаного за допомогою підкупу і шантажу. © NATO
Підкуп і залякування, якими користується Москва, не завжди спрацьовують.

Москва використовує значні знижки для того, щоб контролювати Мінськ. А також відправляє військові сили, щоб натиснути на Київ і Тбілісі. Росія намагається купити лояльність Білорусі, в той час як залякує 3 і Грузію, щоб змусити їх підкоритися.

"Якщо відкинути всю риторику, всі хитрощі і всі відмовки, то очевидними стануть старомодні підкуп і шантаж, які стали головними інструментами режиму Володимира Путіна для просування його спроб відновити російську імперію на просторі колишнього СРСР", - пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Однак, він зауважує, що такі методи не завжди добре спрацьовують. Коли Москва спробуала перетворити військові навчання "Захід-2017" на метод психологічної атаки для залякування Польщі і країн Балтії, Білорусь завадила цьому, запевнивши сусідів, що маневри не будуть використані для прикритої атаки проти третіх сторін. Олександр Лукашенко також чинив опір перетворенню його країни на доповнення для західного військового округу Росії. Білоруський президент також намагається покращити відносини із Заходом. Тож підкуп, на думку автора, все ж має свої межі.

А тим часом, війна в Донбасі, яку розпалив Кремль, триває вже більше трьох років. Абхазія і Південна Осетія лишаються під російською окупацією. Втім, попри все це, Україна і Грузія імплементували угоду про асоціацію і вільну торгівлю з Євросоюзом. Вони рухаються в напрямку Заходу, попри тиск. Шантаж і залякування теж, схоже, мають свої межі.

"Авторитарна Білорусь і молоді демократії в Україні і Грузії мають мало спільного в політичному розумінні. Але три країни демонструють межі імперіалістичної моделі Путіна для пост-радянського простору", - зауважує оглядач.

Раніше німецьке видання Focus писало, що Кремль розробив підступну тактику щодо Донбасу, якій варто завадити. З одного боку, він намагається менше привертати увагу Заходу, вдаючи, що російсько-український конфлікт заморожений. З іншого - неінтенсивні, але щотижневі перестрілки повинні отруювати атмосферу в українському суспільстві, особливо в східних областях. Якщо ця стратегія спрацює, ці частини України впадуть в стійку економічну, соціальну і психологічну депресію, що може підготувати грунт для їх майбутнього захоплення Росією.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі