Кремль розробив підступну тактику щодо Донбасу, якій варто завадити - Focus

Поділитися
Кремль розробив підступну тактику щодо Донбасу, якій варто завадити - Focus Кремль підтримує вогонь війни в Донбасі, щоб створити економічну і психологічну депресію в східних регіонах України. © VK/Фёдор Болдырев
Експерт пояснює, що Захід міг би зробити для підвищення безпеки в Україні.

Впродовж останніх місяців Росія поводилася порівняно стримано в 3. Принаймні, вона уникала таких ескалацій, як в Іловайську в 2014 році чи в районі Дебальцевого в 2015-му.

"Замість цього Кремль, який стоїть за конфліктом в Україні, вважає за краще сьогодні робити ставку на військові дії низької інтенсивності", - пише в статті для німецького видання Focus науковий співробітник київського Інституту євроатлантичної інтеграції Андреас Умланд.

На його думку, Кремль переслідує низку цілей. З одного боку, він намагається менше привертати увагу Заходу, вдаючи, що російсько-український конфлікт заморожений. З іншого - неінтенсивні, але щотижневі перестрілки повинні отруювати атмосферу в українському суспільстві, особливо в східних областях. Якщо ця стратегія спрацює, ці частини України впадуть в стійку економічну, соціальну і психологічну депресію, що може підготувати грунт для їх майбутнього захоплення Росією.

І це не найгірший сценарій. Відомий російський військовий експерт Павло Фельгенгауер вказує на нинішнє озброєння і розгортання сил російської армії, а також на інфраструктурні проекти поблизу українського кордону. На його думку, це може бути ознакою підготовки не заувальованого, а відкритого вторгнення Росії в сусідню країну.

Заходу варто відреагувати і не дозволити Москві наважитися на таку ескалацію. Приміром, Брюссель міг би дати зрозуміти, що готовий ввести ембарго на імпорт російської нафти, яка постачається через трубопроводи в ЄС, якщо справа дійде до просування російських сил вглиб української території. Росія зіштовхнеться з проблемою продажу сибірської нафти в Європі. У свою чергу, європейці відносно легко змогли б перейти на арабську чи будь-яку іншу нафту, яку можна постачати танкерами.

"Однак найдоступнішим способом зняття напруженості в Східній Європі є підвищення безпеки України за допомогою більш активної політичної, військової та економічної підтримки Києва", - зауважує експерт.

США могли б надати підтримку Україні і Грузії, наділивши їх так званим статусом "основного союзника США поза НАТО". Цей та інші кроки будуть сприяти не тільки посиленню безпеки в Україні, а й позитивно позначаться на економічному розвитку країни.

"Міжнародна залученість збільшить вплив Заходу в країні і зробить її привабливішою для міжнародних інвесторів", - додає автор.

Все це може стати передумовою відновлення територіальної цілісності України і поступового скорочення напруги у відносинах Києва і Москви.

Як повідомлялося, за результатами засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 23 серпня було оголошено про введення з 25 серпня режиму припинення вогню у зв'язку з початком навчального року. Так зване "шкільне перемир'я" стало вже 11-м з початку війни в Донбасі. Бойовики російсько-терористичних формувань >порушили його у перший же день

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі