У Гаазі (Нідерланди), у вівторок, 8 червня, тривають слухання по суті справи про катастрофу рейсу MH17. Пасажирський лайнер було збито над Донбасом влітку 2014 року, ракетою, випущеною з російського комплексу «Бук».
«В Гаазі триває розгляд справи MH17 по суті. Протягом цих днів суд зосередиться на основній версії збиття літака за матеріалами JIT (Міжнародної слідчої групи - ред.). Сьогодні розглядає вірогідність збиття літака ракетою БУК та аналізує деталі для підтвердження висновків слідства щодо знаряддя вчинення злочину», - повідомив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.
In the Hague the hearings on merits in the case #MH17 are pending.The court will focus on the main version of the aircraft downing provided by JIT and consider the issue of shooting down the plane with a BUK missile in the details to affirm the investigation conclusions. @ JITMH17 https://t.co/wKSznuCWyv
- Гюндуз Мамедов/Gyunduz Mamedov (@MamedovGyunduz) June 8, 2021
Слухання розпочалися о 10:00 за центральноєвропейським часом (о 12:00 за Києвом). Трансляція засідання доступна за посиланням.
Нагадаємо, Окружний суд Гааги у понеділок, 7 червня розпочав розгляд по суті справи MH17. Пасажирський Boeing-777 летів з Амстердама у Куала-Лумпур, але був збитий 17 липня 2014 року. На борту перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, усі вони загинули.
За два роки після катастрофи JIT оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер було збито ракетою, запущеною із ЗРК «Бук». Ракетна установка належить 53-й зенітно-ракетній бригаді, що дислокується в Курську.
Перед судом заочно постали четверо обвинувачених – троє росіян і один українець. Це – колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, голова «ГРУ ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм висунуті обвинувачення в транспортуванні ЗРК «Бук».
Комплекс перекинули в Донбас з початком російської агресії проти України, бойовики мали використовувати його проти української військової авіації, але збили цивільний лайнер. Росія досі заперечує свою причетність до трагедії.
Докладніше про роботу міжнародної групи слідчих у справі про катастрофу МН17 – в інтерв'ю заступника генерального прокурора, керівника JIT від України Гюндуза Мамедова.