Влада Гонконгу відмовляється від закону про екстрадицію, який став причиною масових протестів у місті, повідомила прем'єр-міністр Гонконгу Керрі Лем, повідомляє 2 липня Deutsche Welle.
В інтерв'ю Лем заявила, що законопроект, який викликав таке обурення, більше не буде виноситися на обговорення Законодавчих зборів. Також прем'єр особисто вибачилася перед активістами та демонстрантами через суперечності у законопроекті і пообіцяла, що влада не буде відновлювати його обговорення – таким чином, законопроект автоматично буде знято з порядку денного у липні 2020 року.
Закон про екстрадицію давав право владі Гонконгу видавати Китаю всіх, кого в Пекіні визнають винним у злочині на власне території Китайської народної республіки. До недавнього часу у Гонконгу відмовлялися екстрадувати винних на територію материкового Китаю через цілком обгрунтовані підозри в упередженості суддів і широке застосування китайської судовою системою тортур та страти.
Минулого тижня майже третина населення Гонконгу вийшла на акції протесту проти законопроекту про екстрадицію на материковий Китай - в демонстрації в різні періоди часу було залучено до 2 млн людей при населенні міста в 7,7 млн людей. Протести стали наймасовішими з 1997 року, коли колишня британська колонія була повернена під юрисдикцію Китаю.
Детальніше про ситуацію в Гонконгу читайте в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".