Конституційна рада Франції підтвердив конституційність більшості положень закону про «паспорти здоров'я». Ним передбачено посилення протиепідемічних заходів, зокрема, запровадження обов'язкової вакцинації для медиків, а також «паспортів здоров'я», необхідних для відвідування ресторанів і подорожей по країні. Нові правила мають набути чинності вже з понеділка, 9 серпня, передає Deutsche Welle.
Рада постановила, що «паспорт здоров'я» є «збалансованим компромісом між громадянськими свободами в громадській сфері і охороною здоров'я».
«Паспорт здоров'я» або санітарний пропуск має містити інформацію про вакцинацію власника або ж недавній негативний тест на коронавірус SARS-CoV-2. Без документа не пускатимуть до закладів громадського харчування, літаків, поїздів, міжміських автобусів. Вимога поширюватиметься також на торгові центри, медустанови, виставки, музеї тощо в регіонах, де цей захід виправданий «рівнем ризику зараження».
У той же час, Конституційна рада розкритикувала норму законопроекту, якою передбачено 10-денний карантин для тих, хто отримав позитивний результат тесту. У рішенні Ради сказано, що нові правила не повинні перешкоджати відвідуванню медичних установ особами, котрі потребують медичної допомоги. Також скасували норму, яка дозволяла б роботодавцям достроково звільняти тимчасових співробітників без «паспортів здоров'я».
У липні обидві палати Парламенту Франції підтримали законопроект про посилення протиепідемічних заходів. Ним передбачено обов'язкову вакцинацію від коронавируса медиків і рятувальників і запровадження «паспортів здоров'я».
Це рішення спровокувало масові протести в Парижі та інших містах, що тривали протягом декількох вихідних поспіль. Мали місце сутички демонстрантів з поліцією, правоохоронці застосовували водомети.
Розгляд законопроекту Конституційною радою ініціювала опозиція. Тим часом Францію накрила четверта хвиля пандемії COVID-19, показник захворюваності становить 225 на 100 тисяч населення.