Вчені виявили в камбоджійських джунглях древнє місто Махендрапарвата. Під час пошуків археологи використовували новітні технології, скануючи ліс з повітря за допомогою лазера. На це в них пішов тиждень. Традиційні методи дослідження не могли привести до бажаного результату роками, повідомляє The Cambodia Daily.
Команда з австралійських і британських учених протягом семи днів кружляла над горою Пном Кулен в провінції Сиемреап, скануючи місцевість з вертольота за допомогою лазера LIDAR. Установка постійно посилала імпульси на землю, атакуючи таким чином непролазні тропічні джунглі. Більшість променів поглиналося листям, проте деяким з них все ж таки вдалося досягти грунту.
Імпульс відбивався від землі і посилав відповідний сигнал вченим. З допомогою настільки напруженої та копіткої праці археологам вдалося скласти докладну карту старовинного міста, в якому збереглися більше 30 храмів, а також залишки вулиць, каналів, дамб, доріг і ставків.
Втім, виявлення стародавніх святилищ не сильно вразило дослідників - подібні знахідки для Камбоджі зовсім не рідкість. Головний результат, який отримали археологи, це доказ того, що місто Махендрапарвата дійсно існувало.
На думку дослідників, древній населений пункт був заснований у 802 році нашої ери, коли територією нинішньої Камбоджі правил засновник імперії кхмерів Джаяварман II. Вчені вважають, що місто вимерло через брак води. Ресурси місцевості були виснажені, й люди вирушили на пошуки більш сприятливих для життя територій. Втім, більш детальну картину життя стародавніх кхмерів археологам ще треба буде скласти в ході подальших досліджень. !zn
Читайте також:
Найбільшу піраміду майя віком 2300 років будівельники зруйнували заради видобутку щебеню
Поряд з Бермудським трикутником вчені знайшли затонуле місто (ВІДЕО)
Археологи розкопали найдавніше місто Європи, побудоване до винаходу колеса