Голова політичної партії "Батьківщина", член комітету Держдуми РФ з оборони, Олексій Журавльов направив на розгляд російського парламенту законопроект, який нібито покликаний відновити історичну справедливість і забезпечити російських громадян більш повною інформацією про товари і компаніях, які співпрацювали з нацистською Німеччиною.
Журавльов пропонує доповнити закон Росії "Про рекламу" статтею 30.2 "Реклама продукції іноземних комерційних організацій, що мали ділові контакти з Націонал-соціалістичною партією Німеччини або фашистською партією Італії".
Згідно із запропонованими поправками, реклама продукції даних компаній повинна містити вказівку на факт стосунків з нацистами і фашистами, а також твердження про злочинність цих партій.
Так, в радіорекламі товарів подібних виробників має повідомлятися про минуле компанії протягом не менше трьох секунд. У телевізійній рекламі – не менш ніж за п'ять секунд, і має бути відведено не менш ніж 7% площі кадру. А в рекламі, яка поширюється іншими способами - не менше ніж 10% рекламної площі.
Ініціатива Журавльова нібито спрямована на запобігання спотворення історичних фактів та інформування підростаючого покоління. Депутат впевнений, що дані заходи необхідні в період загострення відносин Росії з Заходом.
"Я впевнений, що серед наших громадян знайдеться дуже багато людей, які відмовляться від подібної продукції. Якщо BMW виробляли літаки, що бомбардували наші міста, наші громадяни повинні про це знати, і нічого цього соромитися", - сказав Олексій Журавльов.
У Росії останнім часом пропонується безліч сумнівних законодавчих ініціатив, які спрямовані на протистояння "згубному впливу Заходу". Дані ініціативи нібито мають мета захистити духовні цінності росіян, але на ділі це є лише відволіканням жителів Росії від дійсно важливих внутрішніх проблем у самій росії.
У січні в Росії запропонували закон, який забороняє видавати ліцензії на показ фільмів, які нібито "паплюжать національну культуру, ставлячи під загрозу національну єдність, і підривають конституційний лад".
А в червні депутат законодавчих зборів Санкт-Петербурга Віталій Мілонов запропонував маркувати знаком якості твору, які відповідають традиційним цінностям, а "шкідливі" твори - ні. На його думку, одне з найбільш "шкідливих" творів, яке точно не отримає "знак якості", - це культовий серіал "Гра престолів".