У Держдепі розкритикували Росію за порушення прав людини

Поділитися
У Держдепі розкритикували Росію за порушення прав людини Росія, разом із Китам, Іраном і КНДР потрапила до списку країн, де зафіксовано найбільше порушень прав людини
Критиці також піддали Китай, Іран і Північну Корею, які назвали "гідними осуду з моральної точки зору" державами.

У США представили щорічну доповідь Державного департаменту про права людини у світі. До списку держав, які "гідні осуду з моральної точки зору", віднесли Росію, Китай, Іран і Північну Корею, у яких зафіксовано найбільше порушень, зокрема, катування, загрозливі для життя умови утримання у в'язниці та відсутність справедливих судів, пише DW.

У доповіді підкреслюється, що Росія зіграла значну військову роль у конфліктах на сході України і в Сирії, де організації з прав людини зафіксували тисячі смертей мирних жителів. Виконуючий обов'язки держсекретаря США Джон Салліван закликав Кремль закінчити окупацію українського півострова Крим, припинити насильство, скоєне в Донбасі сепаратистами за підтримки Москви, а також усунути безкарність, з якою відбуваються порушення прав людини в Чечні.

Також згадуються численні епізоди домашнього насильства та обмеження прав ЛГБТ-спільноти. Держдепартамент США звернув увагу і на свободу слова, як у галузі журналістики, так і в культурно-науковій сфері, зокрема, порушення свободи слова в інтернеті через блокування сайтів та переслідування блогерів.

Держдеп також жорстко розкритикував уряд Китаю, що володіє "найгіршими якостями авторитарного режиму". За словами Джона Саллівана, у США надзвичайно стурбовані діями китайської влади по знищенню релігійних, лінгвістичних і культурних особливостей уйгурських мусульман і тибетських ченців, а також обмеженнями для християн.

Критиці з точки зору дотримання прав людини піддалися також влада Сирії, М'янми, Туреччини та Венесуели. При цьому в Держдепартаменті США відзначили успіхи в цій галузі, досягнуті урядами Узбекистану, Ліберії і Мексики, які виконуючий обов'язки держсекретаря охарактеризував як глобальні "позитивні моменти".

Днями в американському Держдепі вказали новому лідеру Куби на необхідність підвищити рівень життя та покращити ситуацію з правами людини, а також припинити репресії і надати більші політичні та економічні свободи.

Європарламент нещодавно звинуватив Угорщину в порушенні цінностей ЄС та права людини. Йдеться про обмеження компетенції конституційного суду, підконтрольні виконавчій владі звичайні суди та обмеження свободи слова в законодавстві про ЗМІ, а також існують в країні проблеми щодо свободи вищих навчальних закладів, релігійних переконань та свободи об'єднань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі