Метою візиту керівників російської розвідки стало обговорення низки питань, зокрема, боротьба з тероризмом та авіаційна безпека. Про це повідомив голова Центрального розвідувального управління США Майкл Помпео у своєму листі для лідера демократів у Сенаті Чарльза Шумера, який вимагав пояснень щодо візиту керівника Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна, повідомляє ТАСС.
За словами керівника ЦРУ, такі зустрічі між обома розвідувальними відомствами є звичними, тому не бачить у зустрічах з російськими посадовцями високого рангу нічого поганого. Сторони обговорювали питання боротьби з тероризмом, авіаційної безпеки та запобігання поверненню іноземних бойовиків як у Росію, так і в Америку.
"Ми періодично зустрічаємося з нашими колегами з російської розвідки з тієї ж причини, по якій це робили наші попередники - забезпечення безпеки американців. У той час, як Росія залишається противником, ми поставимо під серйозну загрозу життя американців, якщо будемо ігнорувати можливості роботи з російськими спецслужбами в боротьбі проти тероризму", - зазначив Помпео.
Він також запевнив, що американська розвідка також зачіпає на зустрічах теми, за якими інтереси двох країн розходяться.
"Жодна зі сторін не соромиться висловлювати стурбованість щодо наших відносин в розвідувальної сфері та інтересів наших двох країн. Ми рішуче захищаємо Америку під час таких контактів, не церемонимося, і ніколи не станемо", - стверджує директор ЦРУ.
ЗМІ опубліковало інформацію про візит у США ще двох керівників розвідувальних служб Росії, окрім голови Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна. Мова йде про директора Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортнікова та керівника Головного управління розвідки Генштабу Збройних сил Росії Ігора Коробова.
Колишні працівники розвідки США вважають "дуже незвичним" практично одночасну присутність одразу трьох посадовців спецслужб, до того ж під час розслідування можливого втручання Росії в президентську кампанію США 2016 року.
Додамо, що візит голови Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна відбувся напередодні публікації "кремлівського звіту" 30 січня, куди потрапили 114 чиновників і 96 олігархів, наближених до Путіна.
У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівської доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.