Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що ці наміри посилюють страхи, що Росія з усіх сил намагається зупинити інтеграцію Західних Балкан із Заходом, підтримуючи воєнізовані націоналістичні групи в регіоні.
Один із підозрюваних у організації спроби перевороту депутатів Мілан Кнезевич сказав Financial Times, що Чорногорія стала "полем випробування для геополітичної конфронтації" між Росією і Заходом.
Прокуратура балканської країни звинувачує Кнезевича і іншого опозиційного депутата - Андрію Мандича - у організації кримінальної групи, яка стоїть за організацією терактів під час виборів минулого жовтня.
"Ми організуємо народний, консультативний референдум, який покаже, що люди проти НАТО", - сказав Кнезевич журналістам у своєму офісі, завішеному православними іконами і портретами радянського маршала Георгія Жукова.
Мандич також підтвердив свою підтримку неофіційному голосуванню щодо членства Чорногорії в НАТО, оскільки уряд не хоче провести законне голосування щодо приєднання країни до альянсу.
"Вимоги депутатів нагадують практику використання незаконних референдумів проросійськими сепаратистами три роки тому в Криму і на Сході України для підриву суверенітету країни", - пише видання.
Раніше видання Wall Street Journal писало, що Чорногорія розраховує вступити в НАТО до травня. 24 союзника вже ратифікували вступ балканської країни в НАТО. Потрібне підтвердження ще чотирьох країн включно зі США.
Раніше видання The Telegraph повідомляло, що Британія і США мають докази причетності Росії до спроби перевороту в Чорногорії. Представники міністерства закордонних справ Великобританії офіційно заявили, що за організацією антиурядової змови стоять громадяни Росії. Однак не підтвердили, що організатори як-небудь пов'язані з Кремлем.
Також повідомлялося, що влада Чорногорії оголосила в міжнародний розшук по лінії Інтерполу росіян Едуарда Широкова і Володимира Попова, підозрюваних у спробі організації збройного перевороту в країні.