У суботу, 5 грудня, в чеченському селі Шалажи з почестями поховали 18-річного Абдуллаха Анзорова, який за два місяці до цього в передмісті Парижа з криками "Аллах Акбар" обезголовив шкільного вчителя географії та історії. Про це повідомляє Бабель з посиланням на опозиційний чеченській владі канал 1ADAT, «Фонтанка» і Baza.
Відзначається, що в церемонії прощання взяли участь близько 200 осіб. У село, де проходили похорони, пускали тільки місцевих жителів. Для охорони порядку були виставлені 65 поліцейських.
Як повідомляють в соцмережах, родичі Анзорова привезли тіло убитого терориста через Туреччину.
Під час похорону родичі та близькі терориста вигукували «Аллаху акбар».
В Урус-Мартанівського району Чечні з почестями поховали Абдуллака Анзорова - юнака, який раніше вбив у Франції вчителя і відрізав йому голову. pic.twitter.com/4vjFVAZNLC
- baza (@bazabazon) December 6, 2020
Нагадаємо, 16 жовтня 18-річний чоловік обезголовив шкільного вчителя історії та географії. Приводом для вбивства стало те, що вчитель показував школярам на уроці карикатури Charlie Hebdo на пророка Мохаммеда в якості ілюстративного матеріалу по темі «Свобода слова».
При спробі до втечі підозрюваного застрелили. Очевидці повідомили, що вбивця напав на вчителя з криками «Аллах Акбар».
Президент Франції Еммануель Макрон назвав вбивство «типовим ісламістським терористичним актом». На думку глави держави, вчитель загинув за те, що вчив дітей свободі слова.
Також Макрон виступив з промовою на тему боротьби з «ісламським сепаратизмом» в країні. Він пояснив, що під «сепаратизмом» має на увазі в першу чергу політичний ісламізм, якому потрібно давати відсіч в школах, держустановах, культурних товариствах і релігійних громадах, а також в мечетях. Серед іншого Макрон запропонував звернути особливу увагу на навчання дітей і створити разом з Радою мусульман Франції організацію, яка дозволить побудувати «освічений іслам» в країні без іноземного впливу.
Ряд мусульманських країн розкритикували Макрона, а Ердоган двічі порадив йому «перевірити психіку». Висловлювання Ердогана в ЄС засудили, а Франція відкликала посла з Туреччини. Згодом Ердоган закликав турків бойкотувати французькі бренди і товари.
Незабаром французький сатиричний тижневик Charlie Hebdo надрукував на обкладинці свіжого номера карикатуру на президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.
Відразу ж після публікації обкладинки в соцмережах Анкара відреагувала на карикатуру. Так, директор з комунікацій адміністрації президента Туреччини Фахреттін Алтун засудив обкладинку і назвав її плодами «антимусульманської програми».