У Буркіна-Фасо понад 100 осіб стали жертвами теракту

Поділитися
У Буркіна-Фасо понад 100 осіб стали жертвами теракту © Anadolu Agency
Напад стався в п'ятницю ввечері в селі Солхан.

У селі на півночі Буркіна-Фасо бойовики вбили не менше 100 осіб, повідомив уряд в суботу.

Напад стався в п'ятницю ввечері в селі Солхан в провінції Сахель Яга, заявив офіційний представник уряду Уссені Тамбура. За його словами, в районі кордону з Нігером також згоріли місцевий ринок і кілька будинків.

Президент Рох Марк Крістіан Каборе назвав напад «варварським», передає Associated Press.

Це найсмертоносніша атака, зафіксована в Буркіна-Фасо з тих пір, як західноафриканська країна була захоплена екстремістами, пов'язаними з терористичними угрупованнями Аль-Каїди і ІДІЛ, близько п'яти років тому, сказала Хені Нсайбія, старший науковий співробітник Проекту даних про місцезнаходження і події збройного конфлікту.

«Цілком очевидно, що групи бойовиків перейшли на більш високий рівень, щоб загострити ситуацію в Буркіна-Фасо, і перемістили свої зусилля в райони, що знаходяться за межами безпосередньої досяжності антитерористичної коаліції під керівництвом Франції, яка бореться з ними в прикордонному регіоні трьох держав», - сказав він.

Незважаючи на присутність понад 5000 французьких солдатів в Сахелі, насильство з боку екстремістів зростає. За один тиждень квітня в Буркіна-Фасо було вбито більше 50 осіб, включаючи двох іспанських журналістів і ірландського захисника природи. Більше 1 мільйона осіб в країні стали вимушеними переселенцями.

Уряд оголосив 72 години жалоби.

Екстремісти все частіше влаштовують напади в Буркіна-Фасо, особливо в регіоні, що межує з Нігером і Малі.

Минулого місяця бойовики вбили щонайменше 30 людей в східній частині Буркіна-Фасо недалеко від кордону з Нігером.

Малі також переживає політичну кризу, яка призвела до припинення міжнародної підтримки. Франція заявила, що припиняє спільні військові операції з малійськими силами доти, поки хунта західноафриканської країни не виконає міжнародні вимоги про відновлення цивільного правління.

Раніше повідомлялося про те, що Україна розширить свою миротворчу місію в Конго, направивши більше персоналу. Детальніше про те, чому Париж наполягає, щоб Київ відправив українських солдат в африканську пустелю, читайте в статті Володимира Кравченка "Навіщо Україні чужа війна?"

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі