У Брюсселі стартує засідання Військового комітету НАТО, обговорюватимуться виклики безпеці і підтримка України

Поділитися
Начальники Генеральних штабів країн НАТО обговорять питання стратегічної важливості для Альянсу.

Найвищий військовий орган НАТО — Військовий комітет Альянсу, проведе засідання 18-19 січня 2023 року в Брюсселі. Обговорюватимуться, зокрема, виклики безпеці і війна РФ проти України. Про це повідомила пресслужба Альянсу.

Голова Військового комітету адмірал Роб Бауер очолить засідання, в якому візьмуть участь начальники Генеральних штабів країн Альянсу і їхні колеги з Фінляндії і Швеції.  

Засідання Військового комітету НАТО дасть змогу 32 начальникам Генеральних штабів зустрітись і обговорити питання стратегічної важливості для Альянсу.

Заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане приєднається до Військового комітету на першій сесії засідання 18 січня, щоб представити останні політичні цілі і обговорити виклики безпеці, які стоять перед Альянсом.

Друга сесія 18 січня буде зосереджена на висновках та спостереженнях за ходом війни РФ проти України, а також на прискоренні виконання деяких стратегічних концепцій Альянсу. Начальники Генеральних штабів обговорять військовий потенціал НАТО і здатність захищати Альянс від усіх викликів, як сьогодні, так і в майбутньому. Зокрема, обговорюватимуться багатопрофільні операції, цифрова трансформація і оперативна сумісність.

Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі головуватиме на третій сесії. Він надасть оновлену інформацію про виконання Альянсом Концепції стримування і оборони євроатлантичного регіону. Ця стратегія забезпечує спільні рамки для військової діяльності в умовах миру, кризи і конфлікту. Вона тісно пов'язує національні плани країн Альянсу з військовими планами НАТО, а також враховує загрози і виклики, характерні для окремих регіонів, сфер і функціональних областей.

Четверта сесія 18 січня буде присвячена боєготовності і підтримці збройних сил НАТО, зокрема, розвитку сил і засобів, військовим запасам і логістиці.

19 січня на першій сесії другого дня засідання начальники Генеральних штабів зустрінуться зі своїми оперативними партнерами по КФОР (Міжнародні сили з підтримки миру в Косові) - Вірменією, Австрією, Фінляндією, Ірландією, Молдовою, Швецією, Швейцарією і Україною. Дискусії будуть зосереджені на ситуації на місцях, безпековому середовищі і місії КФОР.

Потім Військовий комітет обговорить місію НАТО в Іраку і місію з розбудови потенціалу зі своїми оперативними партнерами Швецією, Фінляндією і Австралією. Начальники Генеральних штабів обговорять поточні зусилля Місії з надання допомоги Іраку в забезпеченні більшої стабільності, розбудові його інститутів безпеки і оборони, а також викоріненні тероризму.

На завершальному засіданні Військовий комітет обговорить поточну підтримку України з боку НАТО.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні перебуває «у вирішальній фазі», тому важливо, щоб союзники надали Україні зброю, необхідну їй для перемоги. Коментарі пролунали напередодні зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка координує постачання зброї Києву на авіабазі Рамштайн у Німеччині.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі