"Росія випробовує нас при кожній можливості, Перед нами стоїть все агресивніше Росія, і ми повинні впоратися з цим. При цьому Альянс має бути сильним", - сказав він.
З ним згоден і генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберґ, який закликав Росію до повної відкритості в інформуванні про навчання.
"Ми вже бачили, що Росія використовує великі військові навчання як прикриття для агресивних воєнних дій проти своїх сусідів або як попередника таких дій. Так сталося з Грузією 2008 року, коли Росія вторглася в Грузію, так сталося і з Кримом 2014 року, коли вона незаконно анексувала Крим", - зазначив Столтенберг.
Як пише "Радіо Свобода", низка західних урядів, політиків і військових командувачів прийшли останнім часом до однакового висновку, що реально в майбутніх російсько-білоруських навчаннях може взяти участь, в загальному, до 100 000 військових або навіть більше. За їх словами, для цього Росія називає окремі елементи фактично єдиних великих навчань поруч з формально окремими навчаннями меншого масштабу, а також може залучити значну кількість військ в рамках окремо оголошених "раптових перевірок, які охоплюють цілі види або роди військ.
Нагадаємо, раніше в НАТО заявили про те, що будуть спостерігати за військовими російсько-білоруськими навчаннями "Захід", які заплановані на 14-20 вересня 2017 року.
Аналітики говорять про те, що РФ під виглядом навчань "Захід-2017" перекидає танки і бронетехніку до західних кордонів. З початку серпня зафіксовано переміщення російської військової техніки вздовж всього європейського кордону РФ - від Балтійського до Чорного моря.
А міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс нещодавно закликав Росію відмовитися від проведення навчань "Захід-2017" біля східних кордонів НАТО