"Ми стурбовані тим, що Москва перекинула в Білорусь і до кордонів Балтії чотири тисячі систем, здатних нести ядерну зброю, і не менше 30 тисяч солдатів. Це небезпечне брязкання зброєю має припинитися", - повідомив Лінкявічюс в інтерв'ю медіа-групі Redaktionsnetzwerk Deutschland.
За словами голови МЗС Литви, інформація про те, що в навчаннях візьмуть участь всього 12 тисяч осіб, не відповідає дійсності.
"Ми повинні бути пильними і підготовленими", - зазначив він.
Влада Литви зафіксували в середньому до десяти щоденних прольотів російської авіації над країнами НАТО і Балтії.
Перспектива присутності російських військ у Білорусі на постійній основі також викликає занепокоєння у голови дипломатичного відомства Литви. Лінкявічюс нагадав про те, що анексія українського Криму в 2014 році теж починалася з навчань.
Навчання "Захід-2017" стануть першими, під час яких Росія перекине війська в Білорусь.
"Ми побоюємося, що російська військова присутність в Білорусі стане постійною", - пояснив голова МЗС Литви.
Лідери західних держав впевнені в тому, що Кремль свідомо занижує кількість учасників навчань, щоб не запрошувати іноземних спостерігачів. Так, міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляйєн повідомила про те, що в маневрах "Захід-2017", за усіма ознаками, візьмуть участь близько 100 тисяч військовослужбовців.
Нагадаємо, раніше в НАТО заявили про те, що спостерігатимуть за військовими російсько-білоруськими навчаннями "Захід", які заплановані на 14-20 вересня 2017 року.
Аналітики говорять про те, що РФ під виглядом навчань "Захід-2017" перекидає танки та бронетехніку до західних кордонів. З початку серпня зафіксовано переміщення російської військової техніки вздовж всього європейської кордону РФ - від Балтійського до Чорного моря.