У БРІКС назвали деякі країни з понад 40, які хочуть приєднатися до блоку

Поділитися
У БРІКС назвали деякі країни з понад 40, які хочуть приєднатися до блоку © Скріншот Youtube
Серед зацікавлених – ОАЕ, Бангладеш, Іран та Саудівська Аравія

Понад 40 країн виявили зацікавленість у приєднанні до блоку БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР) – найбільших економік, що розвиваються, саміт якого запланований на серпень і на який відмовився їхати президент Росії Владімір Путін через побоювання бути заарештованим. Блок, створений у 2009 році, прагне розширюватися, щоб посилити свій політичний вплив, заявив посол Південної Африки Аніл Суклал.

«Цей стукіт у двері не є чимось новим. Двадцять дві країни офіційно звернулися до БРІКС, стільки ж неформальних звернень [щодо приєднання]», – сказав Суклал журналістам у Йоганнесбурзі 20 липня, передає Bloomberg. 

БРІКС, який створив власну багатосторонню кредитну організацію, був сформований як противага впливу розвинених країн у світовій економічній архітектурі. Хоча на його членів припадає 42% населення світу, вони мають менше 15% голосів у Світовому банку і Міжнародному валютному фонді, згідно з даними Інституту досліджень безпеки, що базується в Преторії.

Суклал і його колеги раніше цього місяця обговорили чотири широкі сфери, які необхідно розглянути для прийняття рішення щодо критеріїв розширення. За його словами, ці питання будуть розглянуті на зустрічі міністрів закордонних справ блоку пізніше.

«Це досить вагомі країни. Аргентина, всі основні країни Глобального Півдня», – сказав Суклал, додавши, що висловили зацікавленість у приєднанні Бангладеш, Об'єднані Арабські Емірати, Іран, Саудівська Аравія, а також деякі європейські країни. 

У той час як Китай і Південна Африка підтримують розширення (і Росія повинна приєднатися до Китаю), Бразилія та Індія стурбовані тим, що їх власний вплив зменшиться, і вони можуть виступити проти розширення, йдеться в записці для клієнтів Eurasia Group. Замість цього вони «підтримуватимуть збереження зацікавлених держав в якості «спостерігачів», йдеться в записці.

Нагадаємо, 19 липня президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що, за взаємною згодою, Путін буде відсутній на саміті, а Росію представлятиме очільник МЗС РФ Сєргєй Лавров. Раніше Південна Африка намагалася обійти ордер на арешт Путіна, перенісши саміт до Китаю або провівши його онлайн, але інші члени БРІКС наклали вето на обидва варіанти. Напередодні Росія дала зрозуміти, що арешт Путіна був би рівноцінним оголошенню війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі