На саміті БРІКС обговорять війну РФ проти України — Bloomberg

Поділитися
На саміті БРІКС обговорять війну РФ проти України — Bloomberg © Олександр Мірідонов/Коммерсантъ
Формат участі Путіна досі обговорюється. 

Лідери країн БРІКС обговорять вторгнення Росії в Україну на саміті наступного місяця, оскільки Південна Африка виступає з “мирною ініціативою”, спрямованою на припинення війни. Про це заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса, повідомляє Bloomberg.

"Коли ми зустрінемося, будемо обговорювати різні кризи, які відбуваються в усьому світі. Ми також обговоримо кризу в Європі між Росією і Україною", - сказав Рамафоса.

У четвер, 13 липня, Рамафоса провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, щоб обговорити ініціативу лідерів країн Африки, спрямовану на припинення військових дій. Президент ПАР і три інші лідери африканських держав представили свій “мирний план” з десяти пунктів Зеленському і главі Кремля Владіміру Путіну минулого місяця.

Лідери країн Африки, зокрема, закликали обидві сторони до "деескалації", наголосивши, що війна повинна закінчитися, і має бути досягнутий мир шляхом переговорів.

Переговори між Рамафосою і Зеленським були зосереджені на “мирному плані” і "особливо на звільненні дітей, які повинні бути повернуті в свою країну до своїх батьків", сказав Рамафоса.

Лідери країн БРІКС - Бразилії, Індії, Китаю, ПАР та РФ, мають провести саміт 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, утворений у 2009 році, прагне посилити свій вплив у світі, щоб протистояти домінуванню США та їхніх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових організаціях, таких як Світовий банк і Міжнародний валютний фонд.

Ключове питання, яке стоїть напередодні саміту, - це те, чи буде Путін особисто присутній. Як країна, що ратифікувала Римський статут, ПАР зобов'язана затримати Путіна після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт у березні за воєнні злочини, пов'язані з викраденням дітей з України.

Варіанти для Путіна

Москва відхилила прохання Рамафоси про те, щоб делегацію РФ очолив міністр закордонних справ Сєргєй Лавров замість Путіна, заявив у п'ятницю, 14 липня, в інтерв'ю Mail & Guardian віцепрезидент ПАР Пол Машатіле. За його словами, Індія і Бразилія відкинули другий варіант — перенесення саміту до Китаю, в той час як проти пропозиції провести захід віртуально виступили всі чотири країни групи.

"Дискусії з Путіним щодо його участі в саміті тривають. Ми розуміємо, що нас зобов’язує Римський статут, але не можемо запросити когось, а потім заарештувати його. Ви можете зрозуміти нашу дилему. Ми будемо щасливі, якщо він не приїде", - додав Машатіле.

Перспектива візиту Путіна до ПАР посилила занепокоєння інвесторів тим, що тісні зв'язки країни з Москвою загрожують її відносинам з деякими з найбільших торговельних партнерів, включаючи США. Минулого місяця посол США в ПАР звинуватив країну в тому, що вона суперечить своїй нейтральній позиції щодо війни РФ проти України, постачаючи зброю Росії. Уряд ПАР заперечив це твердження.

Бізнес-спільнота Південної Африки закликала уряд країни оприлюднити своє рішення щодо того, як він буде реагувати на візит Путіна, заявив член ділової ради БРІКС і виконавчий директор Aspen Pharmacare Holdings Ltd. Ставрос Ніколау.

"Ми сподіваємося, що рішення буде прийнято остаточно, найближчим часом, щоб ви, зрештою, знали, з чим маєте справу. Ринки, бізнес ненавидять невизначеність", - сказав Ніколау. 

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна не на словах, а на практиці закріплює потужну дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє її лідера можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави — члени МКС за Римським статутом у зв’язку з цим ордером мають заарештувати президента РФ і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, коли якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі