У Бразилії розпочалися судові процеси над прихильниками експрезидента Болсонару, які штурмували центри влади — FT      

Поділитися
У Бразилії розпочалися судові процеси над прихильниками експрезидента Болсонару, які штурмували центри влади — FT       © Скриншот из видео
Верховний суд Бразилії дав зрозуміти, що займе жорстку позицію.        

Верховний суд Бразилії розпочинає перші судові процеси над сотнями прихильників колишнього президента Жаїра Болсонару, які в січні штурмували будівлю Національного конгресу країни, президентський палац і сам суд. Про це повідомляє FT.

Повстання в Бразилії, яке відбулося через тиждень після інавгурації лівого лідера Луїса Інасіу Лули да Сілви, його уряд назвав спробою "державного перевороту".

Починаючи з середи, 13 вересня, майже 1 400 обвинувачених постануть перед Верховним судом, який дав зрозуміти, що займе жорстку позицію щодо покарання причетних до протестів. 

Голова суду Роза Вебер наприкінці минулого місяця описала вандалізм як "сценарій руйнування в дусі Данте".    

 "Я сподіваюся, що суд використає цей процес для того, щоб надіслати сигнал про те, наскільки ганебними були дії 8 січня. Бразилія має історію поблажливого ставлення до державних переворотів. Тверді обвинувальні вироки будуть мати важливе значення для посилення сигналу про те, що політичне насильство і спроби повалення обраних урядів є серйозними злочинами, які не заслуговують на толерантність”, - заявив професор права в Університеті Сан-Паулу Рафаель Мафей. 

У середу суд розгляне справи трьох чоловіків, які були затримані поліцією під час заворушень. Їх звинувачують у прагненні скасувати демократичне верховенство права, а також у створенні озброєного злочинного угруповання і насильстві проти державної власності.  

Більшістю голосів 11 суддів буде винесено кожен вирок після того, як сторони обвинувачення та захисту представлять свої аргументи.

"Судові процеси є важливим моментом для притягнення до відповідальності і для системи правосуддя, щоб підкреслити серйозність скоєних злочинів", - сказала професор права у Фонді Жетуліу Варгаса Елоїза Мачадо.

За її словами, лише за спробу повалення державного ладу передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до 12 років. Прокурори вимагають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 30 років. 

Заворушення 8 січня почалися після того, як тисячі прихильників Болсонару вийшли на марш у столиці країни на знак протесту проти обрання Лули. Дійшовши до політичного центру міста, вони побачили, що урядові будівлі лише злегка охороняються, і почали їх штурмувати. Мало хто з урядовців був присутній через перерву в роботі конгресу.

Болсонару, який на той час перебував у Флориді, заперечує свою причетність до цих подій, хоча поліція розслідує, чи не підбурював він учасників заворушень своїми дописами у соціальних мережах.  

Проти правого колишнього президента ведеться низка окремих кримінальних розслідувань. Серед них - скандал, в якому Болсонару і членів його найближчого оточення звинувачують у змові з метою продажу дорогих подарунків від закордонних високопосадовців для особистої вигоди.

Останній переворот у Бразилії відбувся у 1964 році, коли військові захопили владу і утримували її понад 20 років. Політичне насильство залишається поширеним явищем у країні, і минулого року було зафіксовано сотні випадків нападів на політиків напередодні дуже ризикованих виборів.

Сам Болсонару отримав ножове поранення в живіт і ледь не загинув, коли балотувався на посаду президента під час попередньої кампанії у 2018 році.

Раніше повідомлялося, що Виборчий суд Бразилії заборонив колишньому президенту Жаїру Болсонару балотуватися на посаду до 2030 року. Суд встановив, що він «підірвав довіру до виборчої системи країни» за кілька місяців до поразки на минулорічних президентських виборах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі