У Білорусі заявили, що НАТО нібито припинило з ними практичну співпрацю

Поділитися
У Білорусі заявили, що НАТО нібито припинило з ними практичну співпрацю © Евразия.Эксперт
Заступник міністра оборони Білорусі заявив, що довкола країни нібито формується «пояс недружніх держав».

Начальник Генштабу, перший заступник голови білоруського Міністерства оборони Віктор Гулевич заявив, що НАТО нібито припинило практичну співпрацю з Білоруссю. Відеозвернення Гулевича опублікували на сайті Міноборони Білорусі.

«Буквально днями було зроблено черговий недружній крок із боку європейських держав. З ініціативи НАТО було згорнуто ще один канал діалогу та призупинено практичну співпрацю Північноатлантичного альянсу з Республікою Білорусь», – заявив Гулевич.

При цьому він стверджує, що за зовнішнім контуром білоруського кордону нібито посилено військову активність, тому Білорусь змушена на це реагувати. Зокрема, начальник генштабу запевняє у збільшенні інтенсивності польотів розвідувальної та бойової авіації країн НАТО вздовж білоруського кордону.

При цьому в Генштабі стверджують, що «широке залучення до виконання розвідувальних завдань бойової авіації третіх країн». Гулевич має на увазі військово-повітряні сили США, які «активно освоюють так званий Східно-європейський театр військових дій».

«Крім збільшення інтенсивності розвідувальної діяльності істотно підвищує рівень небезпеки необґрунтоване з військової точки зору створення великих угруповань військ на території суміжних з нами країн», – заявив Гулевич.

При цьому він говорить не лише про «створення великих угруповань військ» у Польщі, а й про «нарощування свого контингенту» Латвією та Литвою. Згадав Гулевич і про Україну. Зокрема, заявив про нібито «агресивну поведінку стосовно Білорусі». Так, за його словами, навколо Білорусі «формується «пояс недружніх держав» за принципом відомої американської концепції «кілець анаконди».

«Все частіше у закордонних засобах масової інформації з'являються провокаційні заяви колишніх високопосадовців, які намагаються видавати себе за «експертів» у питаннях військового мистецтва. А загалом ми бачимо, як населення Польщі, Прибалтики та України привчають до думки про неминучість війни. Відповіддю на провокаційні висловлювання буде подальше підвищення обороноздатності Республіки Білорусь. Ми наростимо інтенсивність бойової підготовки, продовжимо виконувати завдання розвідки для недопущення раптового нападу на нашу державу», – заявив Гулевич.

The Washington Post писав, що режим білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка активно наслідує президента РФ Владіміра Путіна. На цей раз Білорусь використовує тактику поширення дезінформації у сусідніх країнах.

Путін і Лукашенко зробили ще один крок для інкорпорації Білорусі до складу Російської Федерації: під час онлайн-засідання Вищої держради Союзної держави вони підписали інтеграційний декрет і оновлену військову доктрину. Ці документи — особистий успіх Путіна, зацикленого на збиранні «земли Русской» під рукою Москви. А для нашої країни — привід переглянути свою політику стосовно Мінська. Чому? Читайте у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі