Режим Лукашенка активно наслідує Путіна — The Washington Post

Поділитися
Режим Лукашенка активно наслідує Путіна — The Washington Post © Сайт Президента Республики Беларусь
Цього разу Білорусь використовує тактику поширення дезінформації в сусідніх країнах.

Спочатку здавалося, що операції з дезінформації, які організувала група хакерів Ghostwriter, мають усі ознаки російської кампанії, але, згідно з новим аналізом, діяльність хакерів пов’язана не так з Москвою, як із Мінськом. Це робить протистояння білоруському диктатору Аляксандру Лукашенку, який нещодавно організував міграційну кризу на кордоні Польщі, ще більш терміновим питанням, пише The Washington Post.

Не так давно Європейський Союз заявив, що деякі з його країн-членів «пов’язували» з Росією хакерів, які організували інформаційну кампанію проти НАТО та сіяли антидемократичні настрої по всій Східній Європі.

Хакери також зламали новинні сайти, акаунти урядовців у соціальних мережах для публікації та поширення фейкових історій та підроблених документів.

Минулого тижня компанія, яка займається кібербезпекою, Mandiant оголосила, що реальність набагато складніша: хоча аналітики не можуть виключити внесок Росії, вагомі технічні докази пов’язують цю хакерську групу з Білоруссю.

Цей зв’язок також відповідає зміщенню фокусу групи Ghostwriter після президентських виборів у Білорусі 2020 року: цільові країни включають Литву та Латвію, які межують з країною.

Серед «цільових осіб» кіберзлочинців опинилися і білоруські опозиціонери.

З самого початку було зрозуміло, що після того, як Лукашенко сфальсифікував вибори, режим у Білорусі став загрозою для громадян країни.

Тепер зрозуміло також, що ця загроза поширюється і за межі Білорусі — на її сусідів. Група хакерів Ghostwriter працює досить активно.

Білоруський диктатор знову наслідує президента Росії Владіміра Путіна, а середовище, яке підтримує його стиль правління, гірше за беззаконня: воно передбачає навмисну підтримку порушників закону тими, хто повинен слідкувати  за дотриманням закону.

Для прикладу, можна поглянути на двох хакерів, які очолювали список найбільш розшукуваних кіберзлочинців у Сполучених Штатах. Вони спокійно та відкрито живуть у Росії, за даними BBC.

Сполучені Штати не повинні дозволяти Білорусі безперешкодно імітувати агресивну поведінку Путіна.

Європейський Союз буде запроваджувати нові санкції проти режиму Лукашенка у відповідь на міграційну кризу на литовському та польському кордонах. Очікується, що до ЄС приєднається і Білий дім.

Ці санкції мають стати першим кроком до подальших заходів, які послаблюють позицію Лукашенка та його режиму.

Завершення «епохи Лукашенка» із наступними вільними та чесними виборами, безсумнівно, принесло б користь для Білорусі. І як показують події поза межами цієї країни щодня, це було б краще і для решти світу, резюмує видання.

Путін і Лукашенко зробили ще один крок для інкорпорації Білорусі до складу Російської Федерації: під час онлайн-засідання Вищої держради Союзної держави вони підписали інтеграційний декрет і оновлену військову доктрину. Ці документи — особистий успіх Путіна, зацикленого на збиранні «земли Русской» під рукою Москви. А для нашої країни — привід переглянути свою політику стосовно Мінська. Чому? Читайте у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі