У Білорусі за тиждень затримали 55 журналістів

Поділитися
У Білорусі за тиждень затримали 55 журналістів © Радыё Свабода
Комітет захисту журналістів закликає владу «припинити атаки на пресу, що висвітлює протести».

У Білорусі за тиждень затримали 55 журналістів, повідомляє «Беларуская асацыяцыя журналістаў», з них 41 людину - за останні два дні протестів проти результатів голосування на виборах президента.

Затримання активізувалися 4 серпня, із початком дострокового голосування. 7 серпня в Мінську затримали журналістів телеканалу «Настоящее время» Ірину Ромалійську, Івана Гребенюка (Україна) та Юрія Баранюка (Росія). Їх депортували з Білорусі, заборонивши в'їзд в країну на 10 років.

9 серпня були затримані і побиті кореспонденти Daily Storm Антон Старков і Дмитро Ласенко, згодом їх відпустили. Постраждав і фотограф Associated Press Мстислав Чернов - чоловіка сильно побили, з протестів його забрала карета швидкої допомоги.

Того ж дня була затримана знімальна група телеканалу «Дождь»: кореспонденти Володимир Роменський, Василь Поклонський і оператор Микола Антіпов. За кілька годин затриманих відпустили і видворили з країни.

Увечері того ж дня в Мінську затримали офіційного представника «Белсат» Ірину Славнікову, на неї склали адміністративний протокол за порушення порядку організації або проведення масових заходів.

10 серпня на протестах у Мінську постраждали журналістка «Нашої Ниви» Наталія Лубневська і фотокореспондентка «Белсату» Тетяна Капітонова.

Лубневська дістала поранення ноги гумовою кулею, Капітонова отримала контузію під час вибуху світлошумової гранати. «МБХ-медиа» повідомляє, що журналісти були вдягнені в спеціальні жилетки для преси і мали бейджі.

Зв'язок з деякими журналістами не вдалося встановити досі. Невідоме місцезнаходження журналіста російського порталу Znak.com Микити Теліженка - він перестав входити на зв'язок 10 серпня.

Вдень 11 серпня в Могильові зникли журналісти Аліна Скребунова і Олександр Сидоревський, немає зв'язку з головним редактором «Нашої Ниви» Єгором Мартиновичем. Усі троє відправляли родичам і колегам SOS-повідомлення.

Водночас стало відомо місцезнаходження журналіста Meduza Максима Солопова - після затримання 9 серпня його відвезли в ізолятор Окрестіно в Мінську.

Комітет захисту журналістів (КЗЖ) закликав владу Білорусі забезпечити безпеку журналістів. «Влада Білорусі повинна припинити атаки на пресу, що висвітлює протести, їй слід забезпечити притягнення до відповідальності співробітників поліції, які нападають на журналістів», - підкреслила координаторка КЗЖ в країнах Європи і Центральної Азії Гульноза Саїд.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За даними ЦВК, чинний лідер Олександр Лукашенко отримав понад 80% голосів, його суперниця Світлана Тихановська - трохи більше 9%.

Увечері того ж дня в Білорусі з новою силою спалахнули акції протесту, що розпочалися в червні, після відмови Центрвиборчкому реєструвати опозиційних кандидатів. У великих містах і районних центрах відбулися криваві зіткнення із силовиками.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і пневматичну зброю з гумовими кулями. У перший день протестів, за даними МВС Білорусі, були затримані 3 тисячі людей, у другій, за даними МОЗ, постраждали 200 людей, один протестувальник загинув внаслідок вибуху.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі