У Білорусі вплив санкцій Євросоюзу на експорт енергетичної та нафтохімічної продукції оцінюють у $250-300 млн на рік, заявив заступник голови Адміністрації невизнаного президента Дмитро Крутой в інтерв'ю «Білорусь 1».
«Ті товари та послуги, які не потрапили під санкції – щодо них не планується жодного падіння, і зараз забезпеченість експортними заявками на наступний рік приблизно 50%. За тією групою, яка перебуває в списку санкцій, за оцінками експертів, це приблизно $250-300 млн на рік, це насамперед енергетична та нафтохімічна група, планується зниження поставок», - заявив Крутой.
За його словами, після врахування санкцій та аналізу ситуації на санкційних підприємствах «було більш творчо складено матрицю поставок до Європи». Крутой заявив, що згідно з прогнозами, робота на повну потужність першого блоку БілАЕС у 2022 році дозволить заощадити 1,8 млрд. куб. м газу.
Зазначимо, що 2 грудня Британія, США, ЄС та Канада одночасно запровадили нові санкції проти Білорусі. Ці обмеження почали діяти через порушення прав людини режимом Аляксандра Лукашенка.
В МЗС, яке контролює його режим, введення обмежень прокоментували двічі. Мінськ безпідставно назвав санкції «незаконними» і знову спробував заявити про свою «невинність» у міграційній кризі на кордоні з Польщею, Литвою та Латвією, традиційно звинувачуючи у всьому Захід.
Як Польща протистоїть «міграційній війні», розв'язаній диктатором Білорусі, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».