У містах Білорусі, в тому числі в Мінську, пройшли акції протесту проти відмови в реєстрації кандидатами в президенти двох суперників Олександра Лукашенка. Близько 200 учасників акцій затримано, передає DW.
"У різних містах Білорусі пройшли затримання на акціях на підтримку ексбанкіра Віктора Бабарика та першого директора білоруського Парку високих технологій Валерія Цепкало, які не були зареєстровані кандидатами для участі в виборах президента", - йдеться в повідомленні.
Правозахисний центр "Весна" склав список затриманих активістів в Мінську. У ньому значиться 173 прізвища. Однак, за даними журналістів, у столиці Білорусі поліція затримала 129 осіб. Разом з тим, в інших містах країни - Гомелі, Бресті, Солігорськ, Бобруйську, Гродно - затримані ще десятки людей.
За словами правозахисників і очевидців, співробітники ОМОН і правоохоронці в цивільному часто під час затримань застосовували грубу силу, били людей кийками, ногами і кулаками.
"Серед затриманих було кілька співробітників засобів масової інформації, включаючи журналістів медіакорпорації "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода"(РСЄ/РС), "Єврорадіо", а також оператора телекомпанії BBC. За інформацією "Весни", на 23.00 за місцевим часом 14 липня вони були відпущені. Крім того, під вартою опинилися репортер білоруської щотижневої газети "Нови час", а також журналістка польського супутникового телеканалу "Белсат". Співробітники "Радіо Свободи" мали при собі посвідчення про акредитацію, видані МЗС Білорусі ", - повідомляє DW.
Для того, щоб втихомирити демонстрантів, після 22:00 в столиці Білорусі були також закриті окремі станції метро, а на ряді ділянок проспекту Незалежності відключено освітлення.
Нагадаємо, вибори президента Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.
Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.
Кампанії зі збору підписів за альтернативних кандидатів поступово переросли протести проти режиму Лукашенка. Так як міліція затримувала людей, які стояли в чергах, щоб поставити свої підписи, а також журналістів, які висвітлюють ці події. 19 червня в Мінську та інших містах люди вишикувалися в "ланцюг солідарності" із затриманими опозиційними політиками, активістами та журналістами.
Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" на ZN.UA.