"Ми стурбовані тим, що законопроект встановлює незвичайний прецедент, коли повноваження у сфері зовнішньої політики делегуються 535 членам конгресу, при цьому в ньому немає винятків, пов'язаних з національною безпекою, які у минулому завжди були присутні в санкційних законопроектах", - сказав директор з законодавчих питань при адміністрації США Марка Шорта.
Він зазначив, що законопроект являє собою "дипломатичний виклик" для адміністрації США, так як не дозволить Вашингтону у разі прийняття "швидко реагувати на мінливі обставини".
Разом з тим, як підкреслив Шорт, "ми підтримуємо санкції щодо Росії та Ірану, (передбачені) у законопроекті". За його словами, "адміністрація повністю підтримує ці санкції". "Майте на увазі, що спочатку цей законопроект був про Ірані, до нього згодом прийняли поправку про санкції щодо Росії", - зазначив чиновник.
Нагадаємо 14 червня Сенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії за втручання у вибори президента США і підтримку режиму сирійського президента Башара Асада, який здійснює військові злочини.
Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів.
Разом з тим Палата Представників тимчасово відклала голосування по законопроекту, відправивши його на доопрацювання до комітету Конгреса у закордонних справах.
Міністерство фінансів США, у свою чергу, 20 червня внесло до санкційного списку ще 38 фізичних і юридичних осіб, причетних до збройної агресії РФ проти України.