Про це пише Bloomberg, додаючи, що голова російського відомства Ельвіра Набіуліна запевняє, що санкції ніяк не повпливали на її країну. Але все ж вони стали одним з факторів, чому російські депутати минулого тижня вирішили не поспішати зі скороченням процентрих ставок. Видання також нагадує, що Міністерство фінансів США також розширило список осіб і компаній, які напряму відчують на собі економічний тиск за роль у російській окупації Криму і вторгненні на Схід України.
Напруга у геополітичних відносинах посилює несприятливий фон для російський урядовців, загрожуючи підвищенням інтенсивності відтоку капіталів тоді, коли ціни на нафту минулого тижня впали до ведмежого ринку. Крім того, російський рубль у червні показував найгірші показники у співвідношенні до американського дорала. Тому в п'ятницю у Москві вирішили скоротити процентну ставку лише на чверть процента, тим самим відмовившись від попередніх більш рішучих планів.
"Одна з причин, чому вони наважилися на скорочення лише на 25 базових одиниць криється у геополітичних умовах. Російська економічна політика зараз в цілому ведеться у режимі "військової економіки" з підвищеним рівнем захисту і з розрахунком на ведення тривалої і дорогої битви із Заходом", - ввкажеє стратег лондонської компанії з управління активами Bluebay Тімоті Еш.
Видання нагадує, що запропоновані Сенатом санкції ще більше обмежуть можливість російських банків і енергетичних компанії залучати капітал. Крім того, вони дозволяють чинити тиск на російські державні компанії в сфері енергетики, залізниці і перевезень, а також металурнійну і видобувну галузь. Санкції не включають жодних обмежень для суверенного боргу чи дериватив, але вони все ж можуть чинити певний вплив на ці види залучення фінансування.
Інвестори дуже інтенсивно виводять гроші з найбільшого біржового фонду Росії починаючи з березня. В четвер вони вивели з VanEck Vectors Russia ETF 21,3 мільйона доларів, а за останні шість днів - 149 мільйонів. Російський біржовий індекс Micex потрапив до ведмежого ринку з минулого тижня.
Нагадаємо 14 червня Сенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії за втручання у вибори президента США і підтримку режиму сирійського президента Башара Асада, який здійснює військові злочини.
Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів.
Разом з тим Палата Представників тимчасово відклала голосування по законопроекту, відправивши його на доопрацювання до комітету Конгреса у закордонних справах.
Міністерство фінансів США, у свою чергу, 20 червня внесло до санкційного списку ще 38 фізичних і юридичних осіб, причетних до збройної агресії РФ проти України.