Ще не затверджені нові санкції США вже вплинули на Росію - Bloomberg

Поділитися
Ще не затверджені нові санкції США вже вплинули на Росію - Bloomberg Ще не затвердженні санкції США почали відлякувати від російських активів інвесторів. © Ведомости
Обговорення нових санкцій у Вашингтоні посилює геополітичні ризики, які чинять тиск на російську економіку.

Конгрес США ще не закінчив процедуру затвердження нових санкцій проти Росії. Але все одно вони вже стали фактором, який російський Центральний банк не може ігнорувати.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що голова російського відомства Ельвіра Набіуліна запевняє, що санкції ніяк не повпливали на її країну. Але все ж вони стали одним з факторів, чому російські депутати минулого тижня вирішили не поспішати зі скороченням процентрих ставок. Видання також нагадує, що Міністерство фінансів США також розширило список осіб і компаній, які напряму відчують на собі економічний тиск за роль у російській окупації Криму і вторгненні на Схід України.

Напруга у геополітичних відносинах посилює несприятливий фон для російський урядовців, загрожуючи підвищенням інтенсивності відтоку капіталів тоді, коли ціни на нафту минулого тижня впали до ведмежого ринку. Крім того, російський рубль у червні показував найгірші показники у співвідношенні до американського дорала. Тому в п'ятницю у Москві вирішили скоротити процентну ставку лише на чверть процента, тим самим відмовившись від попередніх більш рішучих планів.


"Одна з причин, чому вони наважилися на скорочення лише на 25 базових одиниць криється у геополітичних умовах. Російська економічна політика зараз в цілому ведеться у режимі "військової економіки" з підвищеним рівнем захисту і з розрахунком на ведення тривалої і дорогої битви із Заходом", - ввкажеє стратег лондонської компанії з управління активами Bluebay Тімоті Еш.

Видання нагадує, що запропоновані Сенатом санкції ще більше обмежуть можливість російських банків і енергетичних компанії залучати капітал. Крім того, вони дозволяють чинити тиск на російські державні компанії в сфері енергетики, залізниці і перевезень, а також металурнійну і видобувну галузь. Санкції не включають жодних обмежень для суверенного боргу чи дериватив, але вони все ж можуть чинити певний вплив на ці види залучення фінансування.

Інвестори дуже інтенсивно виводять гроші з найбільшого біржового фонду Росії починаючи з березня. В четвер вони вивели з VanEck Vectors Russia ETF 21,3 мільйона доларів, а за останні шість днів - 149 мільйонів. Російський біржовий індекс Micex потрапив до ведмежого ринку з минулого тижня.

Нагадаємо 14 червня Сенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії за втручання у вибори президента США і підтримку режиму сирійського президента Башара Асада, який здійснює військові злочини.

Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів.

Разом з тим Палата Представників тимчасово відклала голосування по законопроекту, відправивши його на доопрацювання до комітету Конгреса у закордонних справах.

Міністерство фінансів США, у свою чергу, 20 червня внесло до санкційного списку ще 38 фізичних і юридичних осіб, причетних до збройної агресії РФ проти України.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі